Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Google присвятив дудл уродженцю Полтавщини Івану Піддубному

Google присвятив дудл уродженцю Полтавщини Івану Піддубному

Google привітав Україну зі 150-ю річницею від дня народження Івана Піддубного. Сьогоднішній дудл на стартовій сторінці пошукової системи присвячений українському спортсмену, що народився 8 жовтня 1871 року на Полтавщині у селі Красенівка (сучасна Черкаська область).

Дудл з Іваном Піддубним можуть бачити лише жителі України, повідомляє 24 Канал.

Іван Піддубний – це український спортсмен, уродженець Полтавщини. Піддубний є багаторазовим чемпіон світу з боротьби. Він вигравав змагання у Парижі, Мілані, у Франкфурті та Нью-Йорку.

“Спортсмен, який перевернув світ. Історія знає всього кількох професійних борців, які насолоджувалися кар’єрою понад 40 років, і на пенсію пішли без поразки у жодному з турнірів, у яких брали участь”, – йдеться у повідомленні Google.

Силу свою Іван Піддубний розвивав, закидаючи стоги сіна у вози та орючи землю. Прапрадід Івана Піддубного в 1708 році під Полтавою, спільно з козаками Іркліївського куреня лицарства Низового, під проводом Кошового отамана Костя Гордієнка та козацьким військом гетьмана Івана Мазепи, воював проти Московії за суверенну Україну. 

У 17 років він пішов із дому у пошуках кращого життя. У Феодосії в Криму Піддубний спостерігав матчі греко-римської боротьби у гастрольному цирку. Заняття зацікавило юнака й він вирішив спробувати свої сили.

Піддубний перемагав кожного свого суперника, враховуючи й борців світового рівня.

Кар’єра незламного борця почалася у 1897, а до 1906 його вже називали “Чемпіоном чемпіонів”. Іван Піддубний виграв 6 титулів чемпіона світу.

Сила Геракла і нечуване довголіття вражали всіх, хто знав Піддубного. Навіть у 55 років він виграв чемпіонат Америки у 1926 році. На пенсію взагалі пішов у 1941 році, коли йому було 70.

Система Orphus