Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Фахівці пропонують скликати РНБО для вирішення проблем у профтехосвіті

Фахівці пропонують скликати РНБО для вирішення проблем у профтехосвіті

Ігнорування проблем в українській освіті призводить до дефіциту абітурієнтів математичних і технічних спеціальностей. У результаті великі промислові підприємства, які є основою національної економіки, вже відчувають кадровий голод.

Тому фахівці у сфері освіти пропонують скликати засідання Ради національної безпеки і оборони. Підсумком цього засідання, має стати Національна стратегія розвитку освіти на 2022–2030 роки, пише 24 канал. 

“Зараз діє указ президента від 25 червня 2013 року “Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року”. Також важливо опрацювати питання розробки та затвердження Державної програми “Учитель” на 2022–2030 роки. Подібна програма вже у свій час затверджувалася урядом – ще в далекому 2002 році”, – прокоментував експерт у сфері освіти Андрій Черних.

Він додав, що такі речі необхідно зробити для поліпшення ситуації з підготовкою і державною підтримкою вчителів і середньої освіти, в цілому, в країні.

Розробка стратегії розвитку професійно-технічної освіти, за словами експертів, має стати наступним важливим кроком. Важливе державне значення має система профорієнтації в школах: проводити відповідні тести на визначення навичок і схильностей учнів, “днів відкритих дверей” на заводах і фабриках, яких, на жаль, зараз мало.

Експерти підкреслюють, що, перш за все, державі потрібно популяризувати математико-технічні спеціальності, щоб показувати молоді та їхнім батькам, що математичні, інженерні, технічні та наукові спеціальності – перспективні, і майбутнє – саме за ними. Україна потребує саме таких кадрів, що виливається в гідні суми зарплат, одержуваних фахівцями цього профілю.

Якщо ж зазначені кроки не будуть зроблені, Україна ризикує в майбутньому залишитися без великих промислових підприємств. Оскільки ті вже зараз відчувають дефіцит молодих кваліфікованих фахівців.

 

 

Система Orphus