Ви тут:
Суспільство Україна 

Еміне Джапарова закликала Парламентську Асамблею НАТО сприяти деокупації Криму

Еміне Джапарова закликала Парламентську Асамблею НАТО сприяти деокупації Криму

Деокупація півострова та його реінтеграція залишається одним з основних завдань України. З цією метою, а також для захисту норм та принципів міжнародного права, Україна спільно з 46 іноземними партнерами створила Кримську платформу.

 Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова бере участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО, яке проходить 26-27 жовтня в Одесі, закликала Парламентську Асамблею НАТО сприяти деокупації Криму. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.

У заході беруть участь делегації Великої Британії, Греції, Іспанії, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Португалії та Туреччини.

“Установчий саміт Кримської платформи 23 серпня у Києві продемонстрував міцність партнерства України з державами-членами НАТО, ЄС та G7 у питанні протидії подальшим спробам РФ підривати світовий порядок”, – наголосила перша заступниця міністра.

Вона подякувала учасникам за створення Групи підтримки Кримської платформи в Парламентській Асамблеї НАТО, яка стає активним інструментом парламентської дипломатії з просування цілей та завдань цього нового міжнародного формату з деокупації Криму. «Вкрай важливо, щоб парламенти країн-учасниць НАТО вносили до порядку денного дискусій і засідань Парламентської Асамблеї конкретні пропозиції щодо протидії російській агресії проти України, захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях та відображали ці питання у робочих і підсумкових документах, ухвалених ПА НАТО», – зазначила Еміне Джапарова.

Перша заступниця міністра відзначила, що перший рік після саміту є важливим для практичного розвитку Кримської платформи. Еміне Джапарова презентувала наступний великий міжнародний захід міністерського рівня в рамках Кримської платформи – Чорноморську безпекову конференцію, яка відбудеться в Києві 25-26 лютого 2022 року і буде присвячена обговоренню впливу безпеки у ширшому Чорноморському регіоні на євроатлантичну і світову безпеку, мілітаризації Криму, а також гібридним інструментам війни.

Вона також зазначила, що в рамках Кримської платформи створюються мережі оперативної комунікації між міністерствами закордонних справ країн-учасниць, що забезпечить постійний діалог з важливих питань, таких як оперативна реакція на кризові ситуації, зокрема, грубі порушення прав людини чи міжнародного гуманітарного права в Криму, безпекові загрози тощо.

Довідково: Міжпарламентська рада Україна-НАТО (UNIC) була створена у 2003 році відповідно до положень Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО. Її основним завданням є парламентське сприяння належному виконанню Річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО, а також аналіз результатів їх практичної імплементації.

Фото: МЗС

Система Orphus Поделиться на fb