Ви тут:
Суспільство Україна 

«Джавеліни», боєприпаси під «калібри НАТО», медаптечки: прибула третя партія допомоги на 60 млн дол від Уряду США

«Джавеліни», боєприпаси під «калібри НАТО», медаптечки: прибула третя партія допомоги на 60 млн дол від Уряду США

22 жовтня до України прибула третя партія додаткової міжнародної безпекової допомоги на 60 млн доларів від Уряду Сполучених Штатів Америки для потреб Збройних Сил України, що включає боєприпаси, протитанкове та високоточне озброєння, медичне майно тощо. Попередні дві партії вантажу було доставлено до України 10 та 18 жовтня.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

Начальник Головного управління логістики Генерального штабу ЗС України звернув увагу, що дана військово-технічна допомога включає високотехнологічну і гостродефіцитну техніку й озброєння, а також необхідні на передовій боєприпаси. За його словами, засоби, що надійшли в попередніх вантажах уже підвищують наші спроможності контрбатарейної і протитанкової боротьби, а також розвідки.

“Сьогодні до нас прибула партія протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» з боєприпасами. Також ми отримали боєприпаси до тієї зброї, яка у нас є під «калібри НАТО». Озброєння буде переміщене до баз і складів, обліковане і передане військовослужбовцям для використання, у тому числі для підрозділів Операції об’єднаних сил”, — наголосив генерал-лейтенант Микола Шевцов, підкресливши, що це озброєння зближує нас з державами-членами НАТО.

Командувач Медичних сил Збройних Сил України бригадний генерал Тетяна Остащенко додала, що вантаж зі США включає також засоби індивідуального захисту — медичні аптечки. Вона окремо підкреслила, що в Збройних Силах України військово-медична підготовка здійснюється відповідно до стандартів НАТО.

“Без сумніву, ці засоби індивідуального захисту будуть видані у визначені військові частини, де дозволять зберегти життя і здоров’я особового складу. Загалом, США вчергове підтвердили статус надійного і міцного партнера, — підсумувала бригадний генерал Тетяна Остащенко”.

“Сполучені Штати Америки допомагають Україні в розбудові Збройних Сил, що включає матеріально-технічну допомогу і тренінги від тактичного до стратегічного рівня. Ми хочемо бачити Україну на шляху до НАТО, мирною та вільною країною”, — додала аташе з питань армії та оборони Посольства США в Україні полковник Бріттані Стюарт.

Система Orphus