Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Два вокальні колективи Білоцерківської громади стали учасниками “Країни пісень” на “UA: Перший”

Два вокальні колективи Білоцерківської громади стали учасниками “Країни пісень” на “UA: Перший”

Найближчим часом одна з передач “Країна пісень” розповість про два колективи з Білоцерківської громади – народні фольклорні ансамблі “Горлиця” та “Яснозір’я”.

Зйомки відбулися в Красногорівці, Білоцерківці та Миргороді. Ведучі – етноспівачка Іванка Червінська та народний артист України Сергій Фоменко (фронтмен фолк-рок-гурту “Мандри” Сергій Фома) розповідають життєві історії учасників та записують пісні (як популярні, так і рідкісні) в їхньому виконанні. У кожному випуску герої готують страви за старовинними рецептами.

Потрапити на телебачення було непросто. Ініціювала цю подію завідувачка сектору культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Білоцерківської сільської ради Наталія Лук’янець.

“Давно виношувала ідею потрапити на телебачення. Коли зявилася програма “Країна пісень”, я одразу подала матеріали на всі народні колективи, які є у нас у громаді. За півроку мені зателефонувала редакторка й повідомила, що їх зацікавили два колективи, але зніматимуть передачу про один, ми маємо самі визначитися, який колектив представити. А для мене обидва колективи безцінні, виділити з-поміж них кращий не можу, тому раділа, коли вдалося переконати редактора, що передача тільки виграє, коли в ній візьмуть участь обидва колективи. І ось нарешті знімальна група приїхала на Полтавщину, щоб відзняти шість колективів із нашої області. Приємно, що два із цих шести – наші”, – розповіла Наталія Лук’янець.

Першого дня гості побували вдома в учасниці народного аматорського фольклорного ансамблю “Горлиця”, жительки Красногорівки Євгенії Харченко. Вона перед камерою готувала болгарську страву під назвою “Манжа”. Такої назви не знайдете в джерелах, бо це назва місцевого населення. Замолоду Євгенія жила в Бердянську, де разом живе безліч етносів: болгари, греки, росіяни, українці. Жінка завжди любила готувати, часто куховарила на весіллях і до сьогодні цікавиться кулінарними новинками.

А Євдокія Черних розповіла, що 23 вересня було б 103 роки її мамі, від якої, з Божого благословення, вона і отримала талант співати, та вперше виконала пісню на слова Тетяни Домашенко, присвячену мамі.

Учасниці ансамблю “Горлиця” Алла Стеценко, Тетяна Іващенко, Крістіна Карташова розповідали про захоплення, любов до української пісні та традицій рідного краю, власний творчий шлях. У зйомках також взяли участь діти з підготовчої групи.

“Знімальна група була вражена оригінальною манерою виконання та супроводом багатьох музичних інструментів (баян, барабан, бугай, тріскачка, рубель, пральна дошка, гребінець і пляшка з кукурудзою)”, – свідчить учасниця ансамблю “Яснозір’я” Валентина Моспан.

Другий знімальний день розпочалися у саду в подружжя Валентини та Василя Моспанів, що налічує понад 60 сортових фруктових дерев. Потім разом рушили готувати страву, яка називається “Мішанина”. В родині її готують з діда-прадіда (Василь народився на Тернопільщині, де готують цю страву на Великдень).

Упродовж трьох днів зйомок аматори відчули себе справжніми зірками. Тепер і артисти, і жителі Білоцерківської громади з нетерпінням чекають, коли передача вийде на екрани.

Марія Бойко

Фото надані Білоцерківською ТГ

Система Orphus Поделиться на fb