Ви тут:
Суспільство 

Досьє Пандори: офшорами користувалися Шакіра, Елтон Джон і Хуліо Іглесіас

Досьє Пандори: офшорами користувалися Шакіра, Елтон Джон і Хуліо Іглесіас

Співачка Шакіра, Елтон Джон, виконавець Хуліо Іглесіас, модель Клаудія Шиффер та десятки інших зірок, опинилися у списку фігурантів масштабного розслідування міжнародного консорціуму журналістів (ICIJ) Pandora Papers стосовно офшорних активів.

Так, до прикладу, співак Хуліо Іглесіас, батько Енріке Іглесіаса, відкрив не менше двох десятків компаній на Британських Віргінських островах і через деякі з них придбав літак і розкішні будинки в Маямі, про це з посиланням на  “El Pais” пише Прямий.

Видання наголошує, що нині вартість житла, придбаного виконавцем, становить до 112 мільйонів доларів.

Щодо інших зіркових фігурантів розслідування, попспівачка Шакіра пов’язана з трьома компаніями, створеними у 2019 році на Британських Віргінських островах. За твердженням журналістів, британський музикант Елтон Джон також використовував понад 10 компаній, пов’язана з офшорами й супермодель Клаудія Шиффер.

Журналісти ICIJ вивчили майже 12 мільйонів документів, отриманих через витік, і 3 жовтня розкрили першу частину інформації, щодо офшорних угод на понад 100 мільярдерів. У розслідуванні фігурують 35 світових лідерів і 400 чиновників. Журналісти називають подію найбільшим в історії витоком офшорних даних. До створення досьє були залучені понад 600 журналістів зі 117 країн.

Пізніше представник ICIJ, що базується у Вашингтоні, заявив, що в “досьє Пандори” можуть з’явитися нові “гучні” імена. Поява в розслідуванні нових імен, в тому числі світових лідерів і високопоставлених чиновників, можлива найближчими днями.

Система Orphus