Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Docudays.UA: у Полтаві показали фільм про біохакерство

Docudays.UA: у Полтаві показали фільм про біохакерство

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays.UA відбувся показ фільму про біохакерство “Громадянин Біо”.

Документальну стрічку переглянули студенти медичного факультету Полтавського державного медичного університету. 

Документальна стрічка “Громадянин Біо” режисерки Тріш Долман розповідає про розслідування біохакерського підпілля, де відбуваються радикальні, навіть для передової медицини, експерименти з тілом та здоров’ям.

Фільм показує підпільний світ біохакінгу та дослідників, які роблять експерименти з тілом і розробляють альтернативні ліки проти серйозних захворювань (наприклад, ВІЛ). Чотири відомі біохакери розповідають про те, як вони хочуть подовжити людське життя, і діляться спогадами про підприємця Аарона Трейвіка, смерть якого лишається таємницею.

“Була дуже рада модерувати показ одного з моїх улюблених фільмів саме для студентів-медиків, адже кому як не їм цікаво оцінювати діяльність Аарона Трейвіка та тих, хто з ним співпрацював. Було цікаво порівняти виклики американської та української медичної систем. Враження глядачів були неоднозначні – хтось стрічкою надихнувся, хтось засуджує діяльність біохакерів, а хтось вірить, що кожен має право займатися цікавою їй/йому справою. Є й такі, для кого мета біохакерів здається утопією. Домовилися, що “Громадянин Біо” стане для студентів мотиватором, адже якщо медицина продовжуватиме бути доступною та буде високим рівень довіри до нашої системи охорони здоров’я, в українців не буде причин вдаватися до експериментів з власним біологічним кодом”, – прокоментувала модераторка Анастасія Келим.

Система Orphus