Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

До 30 листопада на Полтавщині триває прийом заявок на фінансування з обласного екофонду в 2022 році

До 30 листопада на Полтавщині триває прийом заявок на фінансування з обласного екофонду в 2022 році

До 30 листопада на Полтавщині триває прийом заявок на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2022 році.

Про це повідомив під час апаратної наради тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник

“Запити на фінансування мають надходити вчасно, від цього залежить оперативність підготовки проєкту рішення. Прийом заявок на фінансування з обласного екофонду в 2022 році триває в Департаменті до 30 листопада. За умови своєчасного надання документів можливе формування розподілу коштів уже в грудневій сесії обласної ради, а початок фінансування заходів – із січня 2022 року”, – зазначив Віталій Олійник.

Цьогоріч до затвердженого обласною радою переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавщини увійшли 63 заходи. З-поміж напрямів, які вони охоплюють, – проведення заходів з охорони й раціонального використання водних, природних рослинних ресурсів, тваринного світу, збереження природно-заповідного фонду, раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів, охорони атмосферного повітря, проведення наукових досліджень, заходів з екологічної освіти. Загальна сума, передбачена на виконання сформованого переліку, – понад 90 мільйонів гривень. Станом на 1 вересня профінансовані заходи на більше ніж 12 мільйонів. 

“Департамент екології та природних ресурсів є розпорядником коштів по 26 заходах. Наразі частково профінансовані 3. Це утримання об’єкта природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку “Диканський”, фінансування проєктів-переможців конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області в 2020 і 2021 роках. Відповідно до затвердженого місячного плану інші заходи будуть профінансовані в жовтні-листопаді”, – поінформував Віталій Олійник.

За словами Віталія Олійника, за кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області для Гадяцького, Кременчуцького та Полтавського лісових господарств придбане протипожежне обладнання: ранцеві вогнегасники, оприскувачі з металевими гідропультами, протипожежні плуги. Крім того, закуплені сміттєвози для Ромоданівської й Пирятинської територіальних громад, вакуумні асенізаційні машини для “Полтававодоканалу” та Оржицької тергромади. Спрямовані кошти на технічне переоснащення повітродувної станції на Затуринських очисних спорудах “Полтававодоканалу”.

Директор Департаменту зазначив, що однією з проблем у реалізації природоохоронних заходів є недостатнє співфінансування з місцевих бюджетів. Звернув увагу на одну з обов’язкових вимог для отримання коштів з обласного екофонду – наявність місцевих екологічних програм.

“В області розроблена й діє 41 місцева екологічна програма, але показник їх виконання навіть не сягає 10%. Лише у Краснолуцькій і Котелевській громадах вони реалізовані на 100%. У 10 громадах взагалі такі програми відсутні”, – сказав Віталій Олійник.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що відповідальні за виконання заходів мають активізувати роботу, щоб кошти не переходили на наступний рік, а були ефективно використані цьогоріч і передбачені переліком заходи реалізовані.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus