Ви тут:
Суспільство Україна 

До 2026 року Укрзалізниця планує придбати 80 нових приміських і регіональних потягів

До 2026 року Укрзалізниця планує придбати 80 нових приміських і регіональних потягів

1 жовтня 2021 року компанія оголосила тендер у системі Prozorro на закупівлю 80 нових приміських та регіональних потягів.

Загалом у рамках тендеру компанія планує придбати:

-30 електропотягів змінного струму для приміських перевезень;

-30 електропотягів постійного струму для приміських перевезень;

-20 електропотягів змінного струму для регіональних маршрутів.

Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Таким чином, 60 закуплених потягів будуть задіяні у проєкті City Express, а ще 20 планується запустити на існуючих та нових регіональних маршрутах, повідомляють у пресслужбі Укрзалізниці.

До участі у тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники — запити на комерційні пропозиції були надіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківському вагонобудівному заводу. Укрзалізниця прийматиме заявки на участь у тендері до 1 листопада 2021 року, аукціон відбудеться 7 грудня. Коментарі та уточнення від потенційних учасників у системі Prozorro прийматимуться до 20 жовтня. За потреби компанія буде калібрувати комерційні та технічні вимоги, щоб оголошений тендер був конкурентним, а його вимоги — оптимальними та такими, що забезпечують якісне оновлення рухомого складу швидкими темпами. Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, тож поставки поїздів заплановані партіями до 2026 року.

До процесу розробки технічних вимог до приміських та регіональних електропотягів були залучені технічні спеціалісти Укрзалізниці і представники провідних міжнародних та українських виробників. У рамках співпраці з Deutsche Bahn до рецензування технічних вимог долучились також спеціалісти DB Regio, які оперують одним із найбільших парків регіонального рухомого складу в Європі. 

Система Orphus