Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Для осінньо-зимового періоду на Полтавщині закупили понад 26 тисяч тонн піску та солі

Для осінньо-зимового періоду на Полтавщині закупили понад 26 тисяч тонн піску та солі

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду в “Агентство місцевих доріг Полтавської області” закупили 3,5 тис. тонн солі та понад 20 тис. тонн піску. Загалом, разом із тогорічними залишками посипного матеріалу, на осінньо-зимовий період у Полтавській області заготовили понад 26 тис. тонн піску та солі.

Про це 25 жовтня повідомив директор ДП “Агентство місцевих доріг Полтавської області” Олексій Басан на штабному тренуванні з органами управління цивільного захисту щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду.

“Ми повністю готові. При необхідності будемо додатково закупляти матеріали. Вже уклали угоди з підрядниками на додаткове постачання протиожеледних матеріалів”, — розповів Олексій Басан.

Для порівняння Олексій Басан навів показники минулих років: у 2018 році в “Агенстві місцевих доріг Полтавської області” використали понад 23 тис. тонн посипного матеріалу, у 2019 році — 8,9 тис. тонн, у 2020 році — 31 тис. тонн.

Читайте також: На Полтавщині за розчищенням взимку доріг можна буде спостерігати онлайн

До роботи також готові 225 одиниць техніки, з яких 73 піскорозкидувачі, бульдозери, трактори, екскаватори тощо. За словами Олексія Басана, для оперативного реагування в надзвичайних ситуаціях налагодять цілодобову роботу диспетчерської служби.

Під час штабного тренування керівники органів управління цивільного захисту Полтавської області відпрацьовували порядок дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням погодних умов. У режимі відеоконференції приєдналися керівники громад Полтавщини.

Начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб визначив основні напрямки роботи при надзвичайних ситуаціях:

– Сповіщення населення про ускладнення погодних умов та ситуацію на дорогах;

– Моніторинг та прогнозування ускладнення погодних умов;

– Залучення спеціальної техніки підвищеної прохідності;

– Розгортання мобільних пунктів обігріву для населення.

“Прошу відповідні служби вжити заходів. Не чекати, поки завалить снігом, а уже випускати транспорт і превентивно посипати проблемні місця на дорогах”, — зазначив Володимир Салогуб.

Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА Віктор Стеблянко наголосив, що у разі погіршення погоди краще перекривати певні ділянки доріг завчасно і повідомляти про це населення.

Перекривати рух на дорогах у разі надзвичайних ситуацій має право “Служба автомобільних доріг” або “Агенство місцевих доріг” за погодженням з головою облдержадміністрації.

“Якщо така необхідність у територіальній громаді виникне, то звертайтесь завчасно, щоб зупинити рух до виникнення заторів і не ускладнювати ситуацію. Також при погіршенні погодних умов школи мають перейти на дистанційне навчання”, — повідомив Віктор Стеблянко.

За підсумками штабного тренування директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА Віктор Стеблянко дав доручення головам громад провести подібні заходи у себе в громадах.

Система Orphus