Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Аматорські колективи Гоголівської територіальної громади долучились до примноження культурних традицій Полтавщини

Аматорські колективи Гоголівської територіальної громади долучились до примноження культурних традицій Полтавщини

24 жовтня на Полтавщині в Гоголівській територіальній громаді провели обласний огляд-конкурс народної творчості “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”, в якому взяли участь 24 аматорські колективи.

Огляд-конкурс, який проводиться за ініціативи Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, присвячено 30-ій річниці Незалежності України та покликаний розвивати та примножувати творчі здобутки творчих людей різних куточків Полтавського краю.

У рамках проведення огляду-конкурсу атестаційна комісія по присвоєнню, підтвердженню та позбавленню звання “народний (зразковий) аматорський колектив (студія)” переглянула творчі програми 24 аматорських колективів з Устивицького, Матяшівського, Михайлівського будинків культури та Гоголівського селищного будинку культури. Це колективи, які щоразу вдосконалюються, готують нові твори та не втомлюються відкривати нові горизонти свого таланту”, –  розповів директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитро Соколов.

Загалом у заході взяло участь 130 учасників аматорських колективів, які виступали у відремонтованій і просторій глядацькій залі Гоголівського селищного будинку культури.

Розвиток культури в громаді є пріоритетним напрямком діяльності. Тому, місцева влада готова й надалі робитиме все можливе, щоб не лише зберігати, а й примножувати культурні традиції Полтавщини”, –  зазначив селищний голова Володимира Даценка.

На огляді-конкурсі звучали пісні, лунали гуморески, вирували танці. Зокрема, свою звітну програму презентував народний аматорський вокальний ансамбль “Барвінок”. Старовинними піснями а’cappella зачарували присутніх аматорські фольклорно-автентичні колективи “Ладунка” та “Древо життя”. Пролунало на заході і прекрасне багатоголосся. Це були яскраві номери від вокального ансамблю “Тоніка” та вокального чоловічого ансамблю “Толока”. Пісенний вернісаж та емоційне різнобарв’я продемонстрували солісти Світлана Несен, Костянтин Шиян та Вікторія Андрійчак.

Своєю майстерністю та вправністю у хореографічному мистецтві дивували учасники хореографічного колективу “Колорит” та ансамбль народної пісні та побутового танцю “Перевесниця”. Гарний настрій забезпечили артисти — учасники театрального колективу “Веселі артисти” та гумористи Назар Годненко та Людмила Скиба.

Загалом обласний огляд-конкурс народної творчості “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля” у Гоголівській територіальній громаді став справжнім святом мистецтва та подарував глядачам незабутні враження. Учасники огляду-конкурсу переконати комісію у своїй компетентності та підтвердили почесні звання своїх аматорських колективів.

Система Orphus