Ви тут:
Суспільство Україна 

63% українців вважають розвиток подій в Україні неправильним: результати дослідження

63% українців вважають розвиток подій в Україні неправильним: результати дослідження

Більшість громадян, а саме 63% характеризують напрям розвитку подій в Україні як неправильний. Правильним, своєю чергою, його вважає кожен п’ятий опитаний – 20%, а 17% – не визначилися.

Про це свідчать данні всеукраїнського соціологічного дослідження щодо соціально-політичних настроїв українців станом на вересень 2021 року, яке провів Український інститут майбутнього спільно з соціологічною компанією New Image Marketing Group. Дослідження було проведене серед 2 400 респондентів по всій території України у період з 18 по 28 вересня 2021 року. Похибка складає не більше 2%.

Шість хвиль дослідження, перша з яких була проведена у лютому 2021 року, зафіксували деякі зміни у настроях громадян щодо оцінки напрямку розвитку подій в Україні. Так, частка негативних оцінок з початку року поступово знижувалася з 74% до 63% у вересні. І навпаки, кількість позитивних оцінок руху трохи збільшилася з 14% до 19-20%, зафіксувавшись на цій позначці з літа. Попри це, темпи збільшення позитивних оцінок є доволі повільними та більшість громадян все ж висловлюється в негативному ключі про напрямок розвитку подій в Україні.

Крім того, 51% респондентів вважають, що події неправильно розвиваються і в області, в якій вони живуть. Подібно до оцінок руху всієї країни, негативні оцінки превалюють над позитивними – 30%. З початку року також зафіксовано поступове зростання позитивних оцінок з 23% та зменшення негативних з 58%. Втім, так само як і щодо напрямку руху країни, більшість громадян висловлюються критично.

Основною проблемою в Україні громадяни називають низькі зарплати, пенсії (41%). Ця тенденції не змінюється вже кілька місяців.

На другому місці одразу три проблеми: війна на Донбасі (34%), корупція (33%) та високі комунальні тарифи (33%). За відсутністю значних загострень на лінії зіткнення та за відсутності опалювального сезону, проблеми війни та тарифів знаходяться на умовному другому місці. Втім, за будь-яких обставин вони є одними з основних, які непокоять громадян.

На умовному третьому місці проблема зростання цін на основні види товарів (28%). З початку року цей показник помітно підвищився (з 21%).

Проблема пандемії коронавірусу згадується дещо частіше (19%) у порівнянні з початком літа (16%). Втім, все ще значно менше ніж у квітні (27%), коли рівень захворюваності в Україні був високим.

Фото: media.dyvys.info

Система Orphus