Ви тут:
Суспільство 

4 жовтня у світі відзначають Всесвітній день тварин

4 жовтня у світі відзначають Всесвітній день тварин

4 жовтня святкують Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту.

Ідея Всесвітнього дня тварин була вперше проголошена німецьким письменником та зоозахисником Генріхом Циммерманом. 24 березня 1925 року з його ініціативи в Берлінському палаці спорту відбулося перше відзначення Всесвітнього дня тварин, на яке зібралося понад 5 тисяч людей. Про це повідомляє відділ документів із природничих та аграрних наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.

З 1931 року свято набуло офіційного статусу.

Дата 4 жовтня була вибрана на честь дня пам’яті відомого католицького священника Франциска Ассизького. Його в католицькій культурі вважають покровителем тварин. Саме Франциску приписують розвиток такого вчення, як екологічна етика.

Відзначення Всесвітнього дня тварин об’єднує рух за добробут тварин, мобілізуючи його в глобальну силу, щоб зробити весь світ кращим середовищем для існування тварин. Цей день відзначають люди в різних країнах світу, незалежно від національності, релігії чи політичної ідеології. 

Всесвітній день тварин покликаний об’єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети й захистити права домашніх та безпритульних тварин. Адже багато тварин знаходяться на межі зникнення. Згідно з Звітом Всесвітнього фонду природи (WWF) “Жива планета” 2020, який оприлюднили 10 вересня 2020 року, популяції ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риб у всьому світі зазнали скорочення в середньому на дві третини за менше ніж пів століття.

Щорічно проводять Всеукраїнський марш за тварин – це хода активістів за права тварин. Вперше він відбувся 15 жовтня 2017 року за ініціативи українського громадського діяча та підприємця – Олександра Тодорчука та інших активістів, що є учасниками руху UAnimals. У 2021 році марш відбувся 5 вересня. Метою заходу є звернення уваги та заклик припинити знущання у цирках і дельфінаріях, заборонити притравочні станції та хутрові ферми.

Система Orphus