Ви тут:
Суспільство 

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми. День заснований Європарламентом у 2007 році.

Цей день покликаний привернути увагу до осіб, які стали жертвами сучасних форм рабства, зокрема постраждали від примусової праці, сексуальної експлуатації, примусового втягнення у злочинну діяльність та участь у збройному конфлікті, торгівлі людськими органами, боргового рабства тощо, повідомляється на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Україна була однією з перших країн в Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Сьогодні, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми відбудеться онлайн-брифінг за участі представників Міністерства освіти й науки України, Національної соціальної сервісної служби, Міністерства внутрішніх справ України, Міграційної поліції та Міжнародної організації “А21”.

Трансляція заходу відбудеться на Facebook-сторінці МОН.

Під час брифінгу презентують посібник для психологів, соціальних працівників і педагогів, який допоможе підвищити їх рівень обізнаності для подальшого виявлення випадків торгівлі людьми та запобігання таким ситуаціям серед школярів і студентів.

Фото ілюстративне

Система Orphus