Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

18 Мандрівний Docudays UA: відбувся показ документальної стрічки “Кріт”

18 Мандрівний Docudays UA: відбувся показ документальної стрічки “Кріт”

На Полтавщині триває 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Уже не один рік майданчиком для переглядів документальних стрічок про права людини є Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.П Котляревського.

“Docudays UA стає подією для нашої бібліотеки, є постійні відвідувачі фестивалю не один рік. Кожного разу Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пропонує не лише подивитися і насолодитися кращими зразками документальних хітів, а й обговорити важливі питання, що стосуються порушенням прав людини в тій чи іншій країні світу. Це своєрідний погляд збоку на життя звичайних людей, їхні вибори, боротьбу — звернулася перед початком показу до глядачів завідувачка відділу абонемента, Полтавська обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського Лариса Лисенко.

Цього разу у стінах бібліотеки у рамках Мандрівного Docudays UA на Полтавщині можна було переглянути дотепну і зворушливу стрічку чилійського режисера Майте Альберда, яка вже отримала нагороди на кількох престижних кінофестивалях.

“Кріт” — зворушлива детективна історія про 83-річного Серхіо, який стає агентом під прикриттям у будинку для літніх людей. Він дедалі більше залучається в життя інших пенсіонерів/-ок і розуміє справжні витоки їхнього суму. Сім’я стурбована життям своєї матері в будинку для літніх людей. Приватний детектив наймає 83-річного Серхіо, щоб той став агентом під прикриттям в установі. Людина все більше занурюється в життя пенсіонерів, при цьому намагається виконувати свою роботу.

Під час обговорення стрічки представники/ці соціальних служб, що працюють з людьми поважного віку говорили про значимість соціальних зв’язків для людей які знаходяться в таких закладах; про важливість живого спілкування з родиною, близькими людьми. Також порівнювали умови в яких перебувають герої стрічки та ті умови в яких перебувають їх підопічні.

На самому початку фільм піднімає питання відносин літніх людей з гаджетами та інтернетом, важливість цифрової обізнаності, можливість спілкуватися чи знаходити інформацію. Період карантинних обмежень пов’язаними з COVID-19 показав уразливість літніх, особливо в моменти коли різні установи були закриті а вони не мали доступу до інтернет ресурсів і не могли з ними взаємодіяти. А після зняття обмежень вистоювали черги по декілька днів щоб вирішити питання.

Одна із учасниць обговорення зазначила, що важливим є розуміння та сприйняття суспільством подібних закладів для літніх людей їхню роль та необхідність. І де в цьому процесі держава, громада, родина. Важливість сімейних цінностей, діалог поколінь.

Серед студентської молоді під час обговорення часто звучало питання “Чому головні герої знаходяться в цьому пансіонаті а не вдома, особливо ті у яких є діти?”.

Враження на глядачі справила й героїня фільму, яка цитувала вірші. Через які виражала ставлення до близьких, світу і особливо до матерів.

Цей фільм змушує задуматися про старість та самотність, які мають вразити покоління і розмірковувати над тим, як ми проживаємо своє життя.

Модератор заходу Андрій Кінаш звернув увагу на те, що режисер стрічки висвітлює моменти життя головних героїв, які зазвичай залишаються приватними, часто співпрацює з ними упродовж багатьох років і підтримує міцні стосунки. Усе це дало змогу створити дуже зворушливу історію, наповнену теплом,часом гумором, роздумами про життя.

Система Orphus Поделиться на fb