Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

18 Мандрівний Docudays UA: у Полтаві показали фільм “Мій інший син”

18 Мандрівний Docudays UA: у Полтаві показали фільм “Мій інший син”

У Полтавській міській бібліотеці-філіалі №2 відбувся показ фільму “Мій інший син” у рамках Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

“Мій інший син” – це анімаційна стрічка аргентинського режисера Густаво Алонсо. Фільм є найкращим документальним коротким метром на Тбіліському міжнародному анімаційному фестивалі 2020 року.

У центрі сюжету історія ілюстратора Густі, у новонародженого сина якого неочікувано виявили синдром Дауна. Батькові доводиться знайти власний спосіб та пройти шлях від здивування й заперечення до безумовної любові до немовляти. 

Під час кінопоказу глядачі поспілкувалися з головою ГО “Полтава Даун синдром” Марією Остроушко. Жінка є матір’ю п’ятирічного хлопчика із синдромом Дауна.

“Говорили про те, що поки медицина не може розв’язувати цю проблему, вона переходить до розряду соціальних: забезпечення нормального соціального статусу для таких людей, гарантії їхнього майбутнього тощо. Діти із синдромом Дауна, хоча і відрізняються від інших в плані інтелекту, зазвичай дуже безпосередні, добрі та щирі. І вони мають право на повноцінне життя та щасливе дитинство в якому є родина, друзі, веселощі та розваги, розвиток та навчання. Ще зовсім недавно 80% родин відмовлялися від таких малят, і в інтернатних закладах вони не доживали й до року. При нормальному лікуванні, та в умовах проживання в родині, де тебе по-справжньому люблять життя людини із синдромом може подружитися і до 65 років” – повідомляють організатори.

Система Orphus