Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

18 Мандрівний Docudays UA: у Полтаві переглянули документальну стрічку “Малий Самді”

18 Мандрівний Docudays UA: у Полтаві переглянули документальну стрічку “Малий Самді”

Ще одну документальну стрічку – “Малий Самді” – переглянули полтавці в онлайн кінотеатрі DOCUSPACE. Показ відбувся у рамках 18 Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Полтавщині.

Головний приз студентського журі отримала картина “Малий Самді” Паломи Сермон-Дай під час цьогорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який традиційно відбувається навесні.

“Коли ми говоримо про наркоманію, то зазвичай маємо на увазі людей, які втратили своє соціальне обличчя. Ми думаємо про когось, хто втратив контроль над життям і не може функціонувати в рамках суспільства. Документальна стрічка Паломи Сермон-Дай “Малий Самді” слідкує за родинною історією матері та сина і доводить глядачам, що у багатьох випадках це далеко від істини. Наркоманія, безсумнівно, позначається на житті людини, але якщо ви когось не знаєте надто добре, то можете навіть не уявляти, що у нього є проблеми”, – йдеться в повідомленні.

Сермон-Дай фокусується на стосунках між матір’ю та сином через розмови, які він веде з нею та його терапевтом. Це тихий і точний фільм, який дозволяє героям розповідати власні історії майже пошепки.

“Цей фільм, особисто на мене справив глибоке враження. І хоч сама стрічка сама по собі не має динамічного сюжету, проте перед нами розгортається драматична історія чоловіка, що шукає вихід із залежності. Чи можливо це зробити без підтримки фахівців та родини? Такі думки, з’являються під час перегляду фільму”, – ділиться після перегляду одна із глядачок Олександра Артеменко.

Демієну Самді близько сорока років. Він живе в маленькому селі у Валлонії, франкомовній частині півдня Бельгії. Він тихо розмовляє і привітний, але цей садівник має таємницю, яку знає лише його родина. Він пристрастився до героїну ще двадцять років тому. У нього були напружені стосунки з матір’ю, які дещо покращуються, коли він вирішує остаточно зав’язати з наркотиками.

“Ця стрічка змушує задуматися про можливості виходу із залежності, коли ти проживаєш у невеличкому селищі. Саме в такому місці проживає головний герой стрічки. Коли тебе всі знають, як людину залежну, то вийти з під цього упередженого ставлення і почати нове життя може бути не просто”, – зазначає модераторка зустрічі Анастасія Келим.

Система Orphus