Ви тут:
Суспільство Україна 

17 жовтня – День працівників харчової промисловості

17 жовтня – День працівників харчової промисловості

У третю неділю жовтня традиційно відзначають своє професійне свято працівники харчової промисловості України.  

Харчова промисловість – одна з галузей економіки, яка має високий рівень конкурентоспроможності й успішно задовольняє потреби споживачів на продовольчому ринку.

За січень–серпень 2021 року підприємствами Полтавщини реалізовано харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів на 23,3 млрд.грн (15,3% від загального обсягу реалізованої промислової продукції по області), індекс промислової продукції порівняно з січнем–серпнем 2020 р. становив 95,7%, повідомили у ГУ статистика у Полтавській області.

За 8 місяців 2021р. вироблено 1,3 тис.т яловичини і телятини, свіжих чи охолоджених – туш, напівтуш, четвертин необвалених, 23,1 тис.т молока та вершків незгущених й без додавання цукру чи інших підсолоджувальних речовин жирністю більше 1%, але не більше 6%, у первинних пакуваннях об’ємом нетто не більше 2 л, 9,7 тис.т сиру свіжого неферментованого (недозрілого і невитриманого; уключаючи сир із молочної сироватки та кисломолочний сир), 19,3 тис.т борошна пшеничного чи пшенично-житнього, 16,1 тис.т хліба та виробів хлібобулочних, нетривалого зберігання, 6,9 тис.т печива солодкого (уключаючи сендвіч-печиво; крім частково чи повністю покритого шоколадом або іншими сумішами, що містять какао), 7,5 тис.т продуктів молоковмісних з добавками (барвники, ароматизатори тощо), без вмісту або із вмістом молочних жирів менше 1,5 мас.%, 5,7 млн.дал вод непідсолоджених й неароматизованих; льоду та снігу (крім мінеральних та газованих вод).

На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у січні–серпні 2021 року працювало 15,9 тис. штатних працівників. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника за цей період становила 12892 грн, що в 2,1 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (6000 грн).

Система Orphus