Ви тут:
Суспільство 

16 жовтня – Всесвітній день продовольства

16 жовтня – Всесвітній день продовольства

У суботу, 16 жовтня, відзначають Всесвітній день продовольства.

Всесвітній день продовольства — день, який 1979 року встановила Конференція ФАО (під таким скороченням відома Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Відзначається щороку 16 жовтня, оскільки ФАО було засновано 16 жовтня 1945 року.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня продовольства – “Наші дії – наше майбутнє. Краще виробництво, краще харчування, краще довкілля та краще життя”.

“Здорові звички – запорука якісного життя для кожного з нас. Здорове харчування – базова потреба, і воно має бути якісним і смачним. І на всі ці аспекти потрібно зважати та піклуватися про них змалечку. У шкільних їдальнях ситуація іноді буває зовсім іншою. Як часто наші діти із задоволенням куштують каші? Як часто розповідають батькам про те, що сьогодні в них були смачні овочі на обід? Чи часто вони просять іще одну порцію в їдальнях? Реформа шкільного харчування – одна з рушійних сил, які допоможуть дітям харчуватися якісно й смачно. У травні цього року було підписано Меморандум між Посольством Швейцарської Конфедерації, Міністерством освіти і науки та ЮНІСЕФ щодо кампанії з популяризації здорового харчування”, – зазначила Перша леді Олена Зеленська.

У межах реалізації Меморандуму UNICEF Ukraine провів дослідження харчової поведінки українських школярів та їхніх батьків. Виявилося, що учні знають про користь каш, овочів і фруктів, але віддають перевагу іншій їжі, а батьки для дітей – приклад харчових звичок, які вони потім повторюють.

Система Orphus