Ви тут:
Суспільство 

1 жовтня у світі відзначають День музики

1 жовтя у світі відзначають День музики

Міжнародний день музики святкують 1 жовтня. У 1973 році його заснувала Міжнародна музична рада при ЮНЕСКО.

Ініціатором створення Міжнародного дня музики став радянський композитор Дмитро Шостакович. У 1973 році він звернувся до ООН з відкритим листом, у якому пропонував заснувати це свято. Його відзначають з метою поширення музичного мистецтва, знайомства з творами іноземних композиторів та обміні досвідом, повідомляє comments.ua.

Цікаві факти про музику та музикантів:

– вчені вважають, що після виникнення в Африці музика існує, принаймні, 50 тисяч років. Цей вид мистецтва мав важливу роль в житті давніх єгиптян, греків, китайців. Збереглися настінні рельєфи давніх єгипетських храмів і гробниць, давньогрецькі вази із зображенням музикантів та музичних інструментів.

– найстарішим музичним інструментом, можливо, є флейта. Цей інструмент був виявлений поряд зі скульптурами, які знайшли 35-40 тисяч років до н. е.

–  назву нот винайшов італієць Гвідо Д’ареццо. Виявляється, вони не тільки чудово звучать, але і позначають прекрасні слова, які в перекладі означають:

Do – Dominus — Господь

Re –rerum — матерія

Mi – miraculum — диво

Fa – familias planetarium – сім планет сонячної системи

Sol – Solis — Сонце

La – via Lactea – Чумацький шлях

Si – Siderae – Небеса.

– Зигмунд Фрейд ненавидів музику. Він не відвідував ресторани, в яких грав оркестр, і навіть викинув з дому фортепіано своєї сестри.

– у німецького композитора і піаніста Людвіга Ван Бетховена була  дивна звичка. Перед тим, як сісти за стіл і складати музику він опускав голову в миску з крижаною водою.

– вчені провели різні дослідження і довели, що почуття ритму мають не тільки люди, але і деякі тварини. Наприклад, папуги какаду дуже люблять танцювати і добре вловлюють музичний ритм. Музична пам’ять і слух також є у слонів. Встановлено, що ці тварини люблять скрипку і басові звуки низьких мідних інструментів.

– музика століттями використовувалася як відновлювальний і зцілювальний засіб. Вона сприятливо впливає на серце, систему кровообігу, психоемоційний стан. Під час спортивних тренувань прослуховування музики може підвищити витривалість на 20%. Крім того, чим більше людина слухає музику, тим краще стають її розумові здібності та пам’ять.

– на сьогодні у Європі та Америці стають популярними безшумні дискотеки. Людям роздають бездротові навушники, через які вони можуть самостійно регулювати рівень гучності та вибирати канал з музикою, яка найбільше подобається.

Фото ілюстративні

Система Orphus