Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Звернення голови Полтавської ОДА до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

Звернення голови Полтавської ОДА до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

29 вересня – 80-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов звернувся до мешканців Полтавщини до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Шановні полтавці!

Цього року вшановуються 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру – масових розстрілів мирного населення, вчинених нацистами під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Розстріли, знищення людей за національною, расовою ознакою нацисти здійснювали на всій окупованій території. Вся Україна у той час перетворилася в один кривавий Бабин Яр.

Не минуло лихо і Полтавщину. Протягом 1941-1943 років у Полтаві, Лубнах, Крюкові та інших населених пунктах області нацистами було знищено понад 22 тисячі мирних мешканців єврейської національності. За роки війни чисельність єврейського населення на Полтавщині скоротилося майже вдвічі.

Міжнародна спільнота дала однозначну оцінку діянням нацистів. Українська держава на законодавчому рівні встановила потужні перепони поширенню в суспільстві ідей нацизму, расизму, нетерпимості.

Пам’ять про загиблих у роки війни повинна остерігати нас від агресії та чвар.

Доземно вклоняємося сьогодні ветеранам, які ціною свого життя зупинили насильство і смерть.

Вічна пам’ять героям, які поклали життя за нашу землю!

Вічна пам’ять усім, хто безвинно загинув у роки війни!

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus