Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Земля для громад у сільській місцевості є одним з основних джерел доходу, який потрібно ефективно використовувати, – Олександр Біленький

Земля для громад у сільській місцевості є одним з основних джерел доходу, який потрібно ефективно використовувати, – Олександр Біленький

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час прес-конференції на тему: “Надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин”, яка відбулася 28 вересня у межах прес-туру із земельних питань.

Участь взяли перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Олександр Черчатий, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин, радниця із земельного законодавства USAID AGRO Анна Федун, повідомили у Полтавській обласній раді.

Під час пресконференції обговорили найпоширеніші питання у сфері земельного законодавства, зокрема, щодо реалізації громадянами права на безоплатну приватизацію земельної ділянки, присвоєння кадастрових номерів та встановлення меж земельних ділянок, укладення та припинення договорів оренди землі. 

Як зазначив Олександр Біленький, питання земельних відносин для громадян і територіальних громад є надзвичайно важливими.

“Полтавська обласна рада поза процесами виділення земель громадянам. Є вибудовані прямі відносини: громада і власник землі, або та людина, яка хоче цю землю отримати. Ми як партнери і посередники залучаємо безоплатну правову допомогу для того, щоб у цьому процесі люди не були обмануті, був вказаний правильний шлях вирішення певної проблеми, або підстави для звернення до суду. Ми не можемо впливати на громади, і важливо, щоб громадяни розуміли це. З іншого боку є територіальні громади, вони мають свій бюджет і повинні звертати увагу на те джерело доходу, яке, на мій погляд, буде одним із основних для громад у сільській місцевості – земля. Необхідно ефективно використовувати цей ресурс: інвентаризувати землі, щоб чітко зрозуміти, що і кому належить. Якщо не сплачуються податки, то громада має зрозуміти, який ресурс є невикористаним. Правова допомога у цьому контексті убезпечить людей та громади”, – наголосив Олександр Біленький.

Фото: Полтавська обласна рада

Система Orphus