Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

За час пандемії на Полтавщині захворюваність на туберкульоз знизилася вдвічі, – Володимир Печериця

За час пандемії на Полтавщині захворюваність на туберкульоз знизилася вдвічі, – Володимир Печериця

За перші шість місяців поточного року на Полтавщині захворюваність на всі форми туберкульозу порівняно з аналогічним періодом 2020-го зменшилася на 19,6% і становить 16,4 на 100 тисяч населення.

Про це 28 вересня на засіданні обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності повідомив директор КП “Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради” Володимир Печериця, поінформували у Полтавській ОДА.

“За час пандемії захворюваність на туберкульоз знизилася вдвічі. Показники щокварталу зменшуються. Через COVID-19 ми вже 1,5 року користуємося масками, дотримуємося правил інфекційного контролю, обмежили пересування, це позначилося на поширенні туберкульозу. Динаміка позитивна й щодо поєднаних інфекцій туберкульозу й ВІЛ. Завдяки налагодженій співпраці з Центром СНІДу й кабінетами “Довіра” є позитивні показники”, – зазначив Володимир Печериця.

Смертність від усіх форм туберкульозу в регіоні зменшилась і становить 4,5 випадка на 100 тисяч населення проти 7 торік. Із початку року в області виявлені 26 випадків поєднаних інфекцій туберкульозу й ВІЛ. Це на 4 менше, ніж за аналогічний період 2020-го. Серед дітей такої поєднаної патології не виявлено.

За словами Володимира Печериці, 99,1 % хворих на туберкульоз в області були протестовані на ВІЛ. Тестування відбувається як у стаціонарних, амбулаторних відділеннях, так і в центрах ПМСД та кабінетах “Довіра”. Перебоїв із тестами немає. За пів року понад 95% хворим своєчасно призначили антиретровірусну терапію.

Володимир Печериця наголосив, що в умовах децентралізації потрібно активізувати співпрацю з громадами.

“Ми поінформували тергромади, що маємо можливість проводити профілактичні флюорографічні огляди. Акцентували увагу на організації роботи через центри ПМСД із групами ризику й вирішенні питання замовлення флюорографічних станцій для дослідження на місці”, – додав Володимир Печериця.

В.о. директора КП “Обласний центр профілактики ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради” Світлана Нестеренко наголосила, що добровільне тестування на ВІЛ вагітних на Полтавщині становить 99,5%. Забезпечення атиретровірусним лікуванням жінок – 100%, як і народжених ВІЛ-позитивними матерями дітей антиретровірусною профілактикою, адаптованими сумішами для вигодовування.

“Дешевше проводити профілактику зараження ВІЛ-інфекцією, ніж її лікувати. Раніше акцент був більше на уразливих групах, тепер – на дискордантні пари, де один із партнерів ВІЛ-інфікований, та людей, які ведуть ризиковане статеве життя. Полтавщина однією з перших провела із Всесвітньою організацією охорони здоров’я, кабінетами «Довіра», первинною мережею медустанов онлайн-навчання з надання доконтактної профілактики. Наша область стала прикладом на національному рівні. Першими стартували 14 медзакладів регіону, потім почали долучатися інші, при чому не лише у великих містах Полтаві й Кременчуці, а й інших населених пунктах – Карлівці, Зінькові, Гадячі”, – зазначила Світлана Нестеренко.

Вона додала, що нині на Полтавщині оціночна кількість людей, які живуть із ВІЛ, – 4900. Знають про свій статус і перебувають на диспансерному обліку 3769 осіб, із них 3052 людини отримують антиретровірусну терапію.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus