Ви тут:
Суспільство Україна 

З Конго повернулися понад 150 українських миротворців

З Конго повернулися понад 150 українських миротворців

Сьогодні вночі у Львові приземлився літак з українськими миротворцями зі складу 12-ї ротації 18-го окремого вертолітного загону. Понад 150 військовослужбовців після завершення виконання завдань з підтримання миру і безпеки в Демократичній Республіці Конго повернулися на рідну землю. Це був другий і крайній рейс з військовослужбовцями 12-ї ротації, які майже рік виконували почесну миротворчу місію в африканській країні.

Про це повідомили у Міноборони.

Під час урочистого шикування біля аеропорту імені Данила Галицького начальник армійської авіації — начальник управління армійської авіації Командування підготовки КСВ ЗС України полковник Максим Саміленко подякував підлеглим за сумлінне виконання службових обов’язків та вручив заохочувальні відзнаки та грамоти.

“Чим була пам’ятною ця ротація для українських миротворців? Насамперед тим, що вертолітники наприкінці травня, коли через виверження вулкану в місті Гома склалася небезпечна ситуація щодо життя та безпеки мирного населення міста, були залучені до щоденної евакуації місцевих жителів та персоналу Місії ООН. Лише в один із днів наші миротворці в екстремальних умовах евакуювали близько 200 людей. Тоді український загін залишався єдиним, що виконував льотні завдання в умовах надзвичайної ситуації. Згодом його роботу високо оцінило керівництво Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго. Найближчими днями на прибулих військовослужбовців чекає медичне обстеження на базі 12-ї бригади армійської авіації. Лише після нього вони зможуть повернутися у свої військові колективи і рідні домівки”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus