Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

​​З 1 жовтня українцям з розладами психіки надаватимуть ліки безкоштовно

​​З 1 жовтня українцям з розладами психіки надаватимуть ліки безкоштовно

З 1 жовтня Національна служба здоров’я України розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” новим напрямом. Це препарати для пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Йдеться про такі захворювання як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади. 

Про повідомляє НСЗУ.

Щоб з 1 жовтня мати змогу користуватись програмою “Доступні ліки” пацієнтам із розладами психіки та поведінки потрібно найближчим часом відвідати свого лікаря – невролога чи психіатра. В індивідуальному плані невролог або психіатр фіксує встановлений діагноз та призначення відповідних ліків. Надалі на основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за таким напрямком.

Електронний рецепт для пацієнтів із епілепсією, невротичними розладами зможе виписати невролог або психіатр – в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями. Електронний рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписуватиме виключно психіатр, у тому числі – і дитячий.

Сімейні лікарі електронні рецепти за напрямами “Розлади психіки та поведінки” та “Хвороби нервової системи” не виписують.

Якщо ви або ваші рідні не мають лікаря – потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця. Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібне електронне направлення. Його зможе виписати сімейний лікар.

Для звернення до психіатра електронне направлення не потрібно.

Система Orphus