Ви тут:

Як захистити своє житло від усіх ризиків

Сьогодні навколо існує стільки багато ризиків, що навіть у власній оселі не варто залишатися безтурботним. Тут можуть трапитися будь-які негаразди. Щоб запобігти фінансовим наслідкам цього, варто заздалегідь придбати страховку на житло. Це цивілізований спосіб отримати відшкодування, якщо щось трапиться вдома.

Від чого залежить вартість страховки на житло

Зазвичай у нашій країні страхують своє житло від пожежі, землетрусу, затоплення сусідами або пограбування, руйнування стін під час ремонту та інших ризиків. Деякі страхові компанії складають повний список випадків, у разі настання яких можна буде отримати компенсацію, пропонують своїм клієнтам обрати найактуальніші. Такий спосіб має назву страхування житла від названих ризиків. Усі інші ситуації, які не включені до такого списку, страховими вважатися не будуть.

Вартість страхового поліса залежить від таких факторів:

 • кількості об’єктів страхування. Наприклад, захистити від пошкоджень можна нерухомість, оздоблення, предмети домашнього вжитку або відповідальність перед сусідами;

 • типу власності нерухомості. Застрахувати дозволяється не лише власну оселю, але й орендоване житло;

 • наявності франшизи. Це та частина компенсації, яку власник нерухомості готовий взяти на себе. Великий розмір франшизи допоможе зекономити грошей при покупці поліса, але в разі настання страхового випадку виплата зменшується;

 • терміну дії договору. Він може тривати від 1 місяця до року;

 • типу оплати. Тут варто звернути увагу, як оплачуватиметься страховка — одноразово чи використовуючи можливість щомісячного внесення певної суми.

Усе це має бути чітко прописано в угоді, а тому її слід уважно вивчити перед придбанням поліса.

Коли виплату отримати буде неможливо

Страхувальнику варто знати про ті ситуації, коли страхова компанія має право відмовити у виплаті. На компенсацію не варто розраховувати, якщо:

 • буде доведено, що власник навмисно пошкодив своє майно;

 • страховий випадок не відбувся;

 • сталося щось таке, чого немає в загальному переліку ризиків, прописаних у договорі.

Не вдасться отримати компенсацію від двох компаній відразу. При наявності двох страхових угод страхові організації поділять загальну суму виплати між собою. У будь-якому разі отримати грошей більше, ніж коштує застраховане майно, не вдасться. Якщо власник завищив вартість свого майна, компанія може визнати угоду недійсною, тобто грошей не виплатять зовсім або нарахують меншу суму.

Як правильно оформити страхування нерухомості

Почати варто з того, що необхідно уважно вивчити всі умови запропонованого договору. У співробітників компанії слід з’ясувати:

 • які випадки вважаються страховими;

 • які документи знадобиться надати для нарахування компенсації;

 • за яким телефоном можна зв’язатися з консультантами, якщо щось станеться з житлом, оздобленням чи іншими застрахованими об’єктами.

Також варто з’ясувати, як розраховуватиметься страхова виплата. Сума компенсації обов’язково має бути прописана в угоді. За чинним законодавством вона повинна відповідати ринковій ціні застрахованого майна.

Звернути увагу треба й на термін дії договору. Зазвичай угоди страхування нерухомості укладаються на рік, а надалі їх доля залежить від прописаних умов.

Обов’язково для страхування житла слід обрати надійну компанію. Такою є СК VUSO, яка вже 20 років працює на страховому ринку. Сьогодні ця організація має понад 30 представництв по всій Україні, а її активи перевищують резерви в 4 рази. Компанія постійно турбується про комфорт для своїх клієнтів, у цьому вона досягла певних успіхів: 90% клієнтів задоволені швидкістю виплат та розмірами компенсації. Саме СК VUSO можна довірити власну фінансову стабільність.

Система Orphus