Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як після відпустки повернутися до роботи без стресу: поради

Як після відпустки повернутися до роботи без стресу: поради

Повернутися до роботи навіть після нетривалої відпустки — неабиякий стрес. А якщо до цього додається адаптація дітей до школи й садочка, безліч накопичених за час відсутності на робочому місці завдань, — це може значно ускладнити процес адаптації.

Як подбати про себе та з найменшим рівнем дискомфорту повернутися до ефективної роботи розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.

– Налагодьте режим сну та відпочинку

Достатня кількість сну знижує загальний рівень стресу, а нестача спричиняє стомлюваність і дратівливість, погіршує концентрацію уваги, провокує переїдання тощо.

Рекомендована тривалість сну та активності не менше 7 годин.

– Споживайте здорову їжу

Якщо дотримуватися раціонального та збалансованого раціону, усе необхідне можна отримувати з продуктами харчування.

Пам’ятайте про тарілку здорового харчування. Їжа має бути кольоровою і різноманітною:

– ½ тарілки у кожному прийомі їжі мають становити овочі та фрукти та зелень
– ¼ тарілки мають становити цільнозернові продукти: нешліфований рис, вівсянка, ячмінь, гречана крупа, зерна пшениці, а також продукти, виготовлені з них.
– ¼ тарілки має залишатися за білковою їжею – куркою, рибою, бобовими.

Не бійтеся жирів! Додавайте до страв рослинні олії в помірній кількості: оливкову, гарбузову, кукурудзяну, соняшникову тощо. Уникайте тих, які містять шкідливі трансжири.

Вживайте достатню кількість рідини, але надавайте перевагу звичайній воді замість солодких напоїв.

– Додайте активності в життя

Регулярні фізичні навантаження допомагають подолати стресові ситуації, підвищують працездатність, сповільнюють старіння, знижують ризик виникнення серцево-судинних хвороб, регулюють масу тіла. Додайте невеликі прогулянки дорогою на роботу чи додому. Це легко організувати, якщо виходити на одну-дві зупинки раніше або гуляйте під час обідньої перерви.

– Залиште час для хобі та відпочинку

Пам’ятайте про улюблені справи, з допомогою яких вам вдається розслабитися, відпочити з користю та отримати насолоду від повсякденних занять. Приділяйте увагу читанню, грі на музичних інструментах, малюванню чи вивченню іноземних мов, розв’язуйте кросворди, грайте в шахи тощо.

– Не поспішайте завершити всі справи одразу

Після виходу з відпустки на вас чекатиме певна кількість накопичених справ і робочих завдань. Не намагайтеся виконати все одночасно і не вимагайте від себе забагато. Збільшуйте робоче навантаження поступово — у цьому допоможе чітке планування завдань.

Система Orphus