Ви тут:
Суспільство Україна 

Вже цієї осені ВР може розглянути законопроєкт про місцевий референдум, – Стефанчук

Вже цієї осені ВР може розглянути законопроєкт про місцевий референдум, – Стефанчук

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що нардепи можуть розглянути законопроєкт про місцевий референдум цієї осені

Про це він повідомив в інтерв’ю РБК-Україна.

“Я дуже сподіваюся, що цієї осені ми його (закон про місцевий референдум – ред.) обов’язково винесемо в зал для ухвалення за основу. Ми проводили громадське обговорення, зараз аналізуємо ті пропозиції, які отримали від людей. І потім вже, враховуючи ці пропозиції, ми його доопрацюємо до другого читання”, – наголосив Стефанчук.

Він зазначив, що в цей закон було закладено велику кількість запобіжників, аби “не допустити сепаратизму та інших негативних явищ”, щоби місцевий референдум використовувався для блага громад.

Стефанчук зауважив, що це також і стосується закону про всеукраїнський референдум.

“І громада повинна теж мати дієвий інструмент впливу на місцеве самоврядування. Ось це важливо – дати реальний дієвий механізм, стоп-кран чи паличку погонича. Там вже, зрозуміло, менше вимог, але ми прописали все необхідне”, – сказав віцеспікер ВР.

Стефанчук додав, що документ передбачає можливість оголошувати недовіру і звільняти мера, розпускати Раду, тобто не тільки розв’язання питань господарки, а й реальний вплив на те чи інше рішення політичне, кадрове місцевого рівня.

Система Orphus