Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Відокремлені підрозділи юросіб мають сплачувати ПДФО за місцем розташування, – Мінрегіон

Відокремлені підрозділи юросіб мають сплачувати ПДФО за місцем розташування, – Мінрегіон

В рамках реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіон докладає зусиль для посилення ресурсного забезпечення органів місцевого самоврядування. Важливі пропозиції для врахування  у проектах законів  «Про Державний бюджет на 2022 рік» (№ 6000) та щодо змін до Бюджетного кодексу України (№ 6062) Міністерство надало Комітету ВРУ з питань бюджету. Відбулося засідання робочої групи Комітету, на якому розглянули ці законопроекти.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, відомство пропонує на законодавчому рівні унормувати питання сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за місцем розташування відокремлених підрозділів.

«Через несправедливий підхід територіальні громади, на території яких працюють відокремлені підрозділи юридичних осіб, недоотримують належного фінансування. Необхідно це виправити. Таку пропозицію ми надали профільному Комітету. Також ми запропонували врегулювати механізм справляння туристичного збору фізичними особами без реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності. Сумлінне декларування та сплата суб’єктами господарювання туристичного збору є запорукою додаткових надходжень до місцевих бюджетів», – прокоментував заступник Міністра.

Загалом ресурс місцевих бюджетів на 2022 рік заплановано в обсязі 587,6 млрд грн, що на 79 млрд грн (+15%) більше у порівнянні із 2021 роком.
Прогнозний обсяг доходів місцевих бюджетів – 415,2 млрд грн. З урахуванням реверсної дотації, яка перераховується місцевими бюджетами до державного бюджету, доходи місцевих бюджетів на 2022 рік становитимуть 404,4 млрд грн.

Система Orphus