Ви тут:
Суспільство Україна 

Відкрили оновлену Залу Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду

Відкрили оновлену Залу Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду

7 вересня у Національного музею Голодомору-геноциду відкрили оновлену Залу Пам’яті .

Експонати, які передали до музею родини українців, розкажуть про історію Голодомору та постаті людей, що стоять за цими артефактами. Також будуть вперше експонуватися нововиявлені історичні джерела – листи іноземного інженера з України 1932-1933 років, який став свідком винищення української нації на Донбасі.

Історичні дослідження про повстання, «чорні дошки» та місця масового поховання відтепер будуть розміщені на інтерактивних багатофункціональних екранах. Повідомляють у пресслужбі музею.

“Наша місія – передати ту естафетну паличку збереження пам’яті, яка надзвичайно важлива, щоб ми розуміли витоки своєї історії. Ті страждання, які пройшов український народ, щоб здобути цю Незалежність”, – написав у своєму Telegram Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Особливий емоційний фон оновленої зали створено за допомогою сучасних мультимедійних технологій – 3D меппінга на стіни всередині музею. В анімаційному ролику з уст дівчинки Оксанки розповідається історія родини, що є збірним образом мільйонів українських родин початку ХХ ст., які стали жертвами геноциду. Героїня розповідає хронологію Голодомору, пояснюючи його етапи та механізм. Вона звертається до глядачів із закликами осмислення злочину, що пережили українці, з метою недопущення подібного.

Відтепер кожен охочий зможе відвідати екскурсію чи прослухати аудіогід 34-ма мовами, скористатися тактильними макетами, переглянути документальну кінострічку.

У Залі Пам’яті представлені результати науково-прикладних досліджень, пошукової роботи, що відображають музейними засобами спротив українців геноциду; репресивний механізм комуністичного тоталітарного режиму, зокрема занесення сіл і цілих районів України на «чорну дошку», місця масового поховання жертв Голодомору у вигляді інтерактивних карт тощо.

“Вже наприкінці листопада 2021 року у межах програми Президента «Велике будівництво» ми презентуємо концепцію експозиції 2-ї черги. Після чого розпочнуться роботи над інженерною частиною і введенням в експлуатацію”, – зазначив Олександр Ткаченко.

Система Orphus