Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада прийняла закон про легалізацію віртуальних активів

Верховна Рада прийняла закон про легалізацію віртуальних активів

Верховна Рада прийняла закон “Про віртуальні активи”. Законом передбачено комплексне врегулювання правовідносин, що виникають у зв’язку з обігом віртуальних активів в Україні, визначено права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обігу віртуальних активів.

В Україні щоденний обіг віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки. Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджету отримувати податки, а підприємцям відчувати себе захищеними. Всього кілька країн у світі легалізували криптоактіви – Німеччина, Люксембург, Сінгапур. Україна буде однією з них”, – розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що передбачає закон

Закон визначає поняття та правовий статус віртуального активу, а також питання прав власності та здійснення операцій з такими активами в Україні.

Як повідомляє ain.ua, після підпису президента в силу вступлять такі зміни:

  • криптовалюта отримають юридичний статус;
  • учасники ринку отримають право на судову та інші способи захисту прав на віртуальні активи;
  • в Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, на яких відбуваються торги віртуальними активами. Однак для цього вони (як і інші постачальники послуг пов’язаних з обігом крітовалют) повинні будуть пройти держреєстрацію в Україні та подавати звіти про свою діяльність в компетентні органи;
  • регулятором ринку віртуальних активів буде Мінціфра, також в окремих випадках повноваження будуть у НБУ і Національна комісія з цінних паперів; законопроект передбачає створення нового регулятора – Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА), яка буде видавати кріптокомпаніям дозвіл на роботу в Україні;
  • фінмоніторинг ринку віртуальних активів буде відбуватися відповідно до рекомендацій FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).
Система Orphus