Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Вакцинація літніх людей: пілотний проєкт, який реалізували на Полтавщині поширюватимуть Україною

Вакцинація літніх людей: пілотний проєкт, який реалізували на Полтавщині поширюватимуть Україною

У двох селах Полтавської області реалізували пілотний проєкт націлений на вакцинацію проти коронавірусної інфекції літніх людей.

20 вересня представники ВООЗ, Департаменту охорони здоров’я, обласного центру громадського здоров’я та ГО “Батьки за вакцинацію” презентували результати пілотного проєкту проведеного у селах Петрівці та Гаркушинці Миргородського району.

За тиждень “пілоту” у двох селах вакцинували 207 людей.

У Петрівці мешкає 1200 людей. До початку пілотного проєкту проти коронавірусної інфекції імунізували 22% мешканців села. За тиждень – 97 людей, з яких 39 – люди похилого віку.

У Гаркушинцях мешкає 980 людей. Вакцинованих там було 22%. За тиждень імунізували – 110 людей, з яких 58 – люди похилого віку.

“Цей пілотний проєкт спрямований на охоплення літніх людей, які проживають у сільській місцевості. Їм надано доказову інформацію щодо безпеки та ефективності вакцин, а також відповіді на їхні запитання. Проєкт пов’язує доказово-обґрунтовану інформаційну кампанію з відповідними методами надання послуг з вакцинації для вирішення проблем та потреб літнього населення. Полтавську область обрали тому, що за темпами вакцинації область була серед передових за кількістю вакцинованих. Працювавши тут ми побачили згуртовану роботу Департаменту, обласного центру громадського здоров’я, а головне, громади, Центру ПМСД та місцевих медиків. Проєкт вдався. Він дав гарний приріст вакцинованих. Успішним в його реалізації було й те, що ми знайшли механізми, які допомогли досягти таких результатів.  Ми напрацювали рекомендації, які надамо МОЗ для впровадження їх у інших селах України”, – розповіла технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні Вусала Аллахвердієва.

Перед початком проведення пілотного проєкту проведено опитування мешканців сіл. 50% людей потребували інформації щодо надійності вакцини, 30% – інформації про ефективність вакцини. З населенням працювали волонтери, більшість яких є мешканцями цих сіл. Ними були вакциновані проти коронавірусної інфекції молоді мами та люди пенсійного віку.

“Насамперед, у вакцинальній кампанії задіяно чимало лікарів та медичних сестер, які інформували населення про необхідність вакцинації, деяких людей, обходили по домівках. Але як бачимо, волонтерам краще вдається підібрати потрібні слова та переконати людей вакцинуватися”, – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

На сьогодні в області двома дозами щеплено 21,4 % населення, однією – понад 500 000 людей. 

Виконавчий директор ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков розповів про позитивні емоції, які отримали волонтери під час реалізації проєкту.

“Ми отримали купу позитивних емоцій. Наприклад, люди ходили на вакцинацію з кумом, щоб було не так страшно. Приходили на щеплення люди, які напередодні говорили, що не будуть вакцинуватися. Це позитив, який бачили волонтери і отримували натхнення працювати далі”, – сказав Тимофій Бадіков.

 

Система Orphus