Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні зареєстрували перший водневий автомобіль (фото)

В Україні зареєстрували перший водневий автомобіль (фото)

В Україні зареєстровано перший автомобіль з водневими паливними елементами – Toyota Mirai.

Як пише ЦТС, про це сьогодні повідомив президент “Української  Водневої Ради”, голова громадської ради при Держенергоефективності Олександр Рєпкін.

“Завезли в Україну і сертифікували водневу машину японської марки Toyota. Вперше таке авто має українські номери …Скажу відверто, процес сертифікації був досить складним і тривалим. Минуло півтора місяця, перш ніж ми отримали українські номери. Завдяки чому зараз у всіх, хто побажає розмитнити водневу машину, процедура займе всього три дні “, – написав Рєпкін у Facebook.

“Тепер справа за поступовим розвитком інфраструктури для водневого транспорту … Серед перших наших кроків буде сертифікація ще одного автомобіля і створення першої водневої заправки в Україні”, – додав він.

Нагадаємо, раніше в цьому році Міністерство інфраструктури України розробило проєкт наказу, який вводить можливість розвитку в Україні колісних транспортних засобів, що працюють на водні.

 

Довідково: Toyota Mirai — водневий гібридний автомобіль на паливних елементах. Вперше був  представлений в листопаді 2013 року на Токійському автосалоні.

Двигун — гібридна установка на водневих паливних елементах під назвою FC stack, модель установки — FCA110. В результаті хімічної реакції взаємодії водню і кисню виробляється електроенергія. Реакція відбувається без процесу горіння. Максимальний ККД перетворення в електричний струм складає 83 %. Для порівняння 1,3-літровий бензиновий двигун VVT-iE компанії Toyota, котрий був розроблений на початку 2014 року має максимальний ККД 38 % і на поточний момент є найвищим у світі серед автомобільних ДВЗ.

Система Orphus