Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні виявили найбільше хворих на COVID-19 за останні чотири місяці, – Михайло Радуцький

В Україні виявили найбільше хворих на COVID-19 за останні чотири місяці, – Михайло Радуцький

В Україні виявлена найбільша кількість нових хворих на “ковід” за останні чотири місяці. Лише за цей тиждень пацієнтів з коронавірусом стало удвічі більше: у понеділок – 3,3 тис осіб, минулої доби – 6,6 тис.

Про це повідомив голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

“Як ми і прогнозували, епідеміологічна ситуація у вересні почала стрімко погіршуватись. На даний час найбільш тривожні показники у чотирьох регіонах: Чернівецькій, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях. Найближчим часом ці західні регіони можуть із «зеленої» зони одразу перейти до «червоної». За кількістю хворих на 100 тисяч населення у «лідерах» Чернівецька та Луганська області. Найбільша зайнятість ліжок з киснем у Чернівецькій (55%) та Тернопільській (40%) областях. В цілому по країні навантаження на систему охорони здоров’я залишається контрольованим. Реанімаційні ліжка зайняті на 27%, ліжка з підведеним киснем – на 22%, апарати ШВЛ – на 10%. Переконаний, що місцева влада має не чекати подальшого різкого погіршення епідситуації і оперативно реагувати: посилювати контроль за основними правилами карантину, готуватись до відкриття додаткових ліжок у «ковідних» відділеннях”, – сказав Радуцький.

За останні дві доби щеплення зробили 118 та 122 тис осіб відповідно.

“Хоча МОЗ може проводити значно більше – до 250 тис на добу. За даними останнього соцопитування, більше 50% українців відмовляються робити щеплення від «ковіду». Як наслідок, найближчим часом нам доведеться вести війну на два фронти: з коронавірусом та небажанням людей вакцинуватись. Противникам вакцин слід нарешті зрозуміти, що епідемія – це не лише сто життів, які ми втрачаємо щоденно. І це тисячі скалічених людей, які все життя відчуватимуть наслідки важкої хвороби. Це ще й шалені бюджетні видатки. Цього року держава вже витратила понад 30 млрд грн на боротьбу з «ковідом». Найближчим часом Верховна Рада планує перерозподілити додаткові надходження до держбюджету у розмірі 40 млрд грн. З них 2 млрд грн фракція «Слуга народу» пропонує спрямувати на фінансування програми медичних гарантій, зокрема на лікування коронавірусу. Ці витрати фінансує увесь український народ – епідемія б’є по кишені кожного. Єдиний спосіб зберегти ці кошти – тотальна вакцинація”, – зазначив Радуцький.

Система Orphus