Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні проводитимуть раптові перевірки у навчальних закладах на золотистий стафілокок через отруєння в хмельницькій школі

В Україні проводитимуть раптові перевірки у навчальних закладах на золотистий стафілокок через отруєння в хмельницькій школі

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував раптові обстеження працюючих на предмет носійства золотистого стафілококу по всій території України після масового отруєння у школі Хмельницького

“Таке рішення було прийнято за результатами наради у Президента України Володимира Зеленського щодо ситуації навколо факту масового отруєння дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школа-дитячий садок»”, – написав у Facebook ВІктор Ляшко.

Як показало розслідування, проведене фахівцями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу.

“Щоб у подальшому уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілококу силами спеціалізованих протиепідемічних бригад. Бригади будуть працювати по усій території країни”, – заявив Ляшко.

Президент України доручив Мінекономіки, МОЗ, МОН та Держпродспоживслужбі відпрацювати юридичні механізми проведення зазначених раптових перевірок.

Міністерство охорони здоров’я додатково відпрацьовує механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоровя та лабораторіях.

Система Orphus