Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні оцифрують рукопис найдавнішого із збережених вертепів

В Україні оцифрують рукопис найдавнішого із збережених вертепів

У межах проєкту “Вертеп. Необарокова містерія” оцифровують тексти на ноти Сокиринського (Галаганівського) вертепу 18 століття.

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на піар-координаторку проєкту Лідію Карпенко.

“По завершенню робіт оцифрований рукопис та фотографії Вертепного будиночка із ляльками розмістять на сайті Музею театрального, музичного та кіномистецтва України”, – сказала Лідія Карпенко.

Подивитися ноти вертепу можна за посиланням.

Відомо, що вертепне дійство у 1770 році показали родині Галаганів у Сокиринцях київські бурсаки. Господарю – прилуцькому полковнику Григорію Гнатовичу Галагану (1716-1777 рр.) і його гостям вистава сподобалась, артистів винагородили, а ті у відповідь подарували Вертепну скриню з ляльками та текст. Ноти до вистави передали місцевому церковному хору.

“Текст Сокиринського вертепу характеризується динамічністю діалогів, соковитістю мови та своєрідністю народного гумору. Наша команда опрацювала цей рукопис. Це був цікавий творчо-пошуковий процес. У творенні нашої постановки нам було важливо працювати не з літературними версіями, а відтворити унікальну барокову музику та мову кінця 18 ст. Завдяки підтримці Українського культурного фонду нам вдалося це зробити. Все покажемо на прем’єрі 15 і 16 жовтня у Великій Лаврській дзвіниці”, – розповів куратор та вокаліст проєкту “Вертеп. Необарокова містерія” Руслан Кірш.

Система Orphus