Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

В мережу виклали відео з кадрами унікальної операції проведеної українськими спецпризначенцями в Афганістані

В мережу виклали відео з кадрами унікальної операції проведеної українськими спецпризначенцями в Афганістані

Рятувальна операція була здійснена співробітниками Головного управління розвідки МОУ за сприянням МЗС та при підтримці Офісу Президента України. Серед евакуйованих були громадяни України, громадяни інших держав, в тому числі представники ООН, члени правозахисних організацій, співробітники видань Global Mail, USA today, Washington post, Stars and stipes та інші, а також люди, що співпрацювали із коаліційним контингентом.

Про це повідомили у ГУР Міністерства оборони України

“Незважаючи на те, що Україна не мала свого миротворчого контингенту в Афганістані нам вдалося досягнути приголомшеного результату — Україна посіла 8 місце за кількістю евакуйованих осіб серед Європейських країн — евакуйовано понад 700 осіб”, – повідомили у МО.

Для того, щоб знайти та безпечно забрати людей з евакуаційного списку спецпризначенці ГУР пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту. На таке ризиковане рішення не наважувалися жодна з інших евакуаційних місій, бо зона за територією аеропорту вже знаходилася під контролем бойовиків «Талібану». Проте саме такий підхід дозволив в стислий період знайти та забрати максимально можливу кількість людей узгоджених на евакуацію.

В місії відзначились і наші пілоти, адже працювали в складних умовах та у постійній загрозі обстрілу під час зльоту.

“Евакуйовані люди були приголомшені тим, що українські спецпризначенці пішли на особистий ризик, щоб врятувати цивільне населення!”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus