Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд погодив правила торгівлі лікарськими засобами через інтернет

Уряд погодив правила торгівлі лікарськими засобами через інтернет

Минулого року Верховна Рада ухвалила закон № 904-IX нашого Комітету щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Про це повідомив голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. 

“Документ встановлює перелік основних вимог щодо дистанційного продажу медпрепаратів, які стосуються зберігання, відпуску та перевезення. Зокрема, торговим операторам пропонується отримати ліцензію, внести сайт до реєстру організацій, що здійснюють торгівлю через інтернет, підписати договір з поштовим оператором на доставку ліків”, – повідомив Радуцький.

За його словами, держлікслужба деталізувала вимоги закону, розробивши зразок типового договору на здійснення онлайн торгівлі лікарськими засобами та перелік суб’єктів, які зможуть отримати ліцензію.

– Займатись торгівлею через інтернет зможе лише аптечна мережа, яка може надавати онлайн консультації фармацевта.

– Для отримання ліцензії потрібно подати документи про матеріально-технічну базу, кваліфікацію працівників, договір із поштовим оператором на доставку товарів

– Поштовий оператор гарантує, що кожен покупець зможе безкоштовно повернути медпрепарат, якщо ліки доставлять з іншою назвою, ціною чи дозуванням

– На сайті оператора має бути передбачена можливість для розміщення зображення ліцензії, гіперпосилання з якого веде на Реєстр ліцензіатів Держлікслужби.

“Вчора Уряд погодив зразок типового договору та перелік суб’єктів ліцензування. Процес створення системи онлайн торгівлі медичними препаратами запущено. Очікуємо, що найближчим часом Держлікслужба почне наповнювати реєстрів ліцензіатів. Можливість купувати ліки через інтернет у ліцензованого продавця – це захист від підробок та неякісного товару”, зазначив Радуцький.

Система Orphus