Ви тут:
Спорт Суспільство 

Україна подала заявку на проведення чемпіонату Європи з баскетболу

Україна може стати господарем чемпіонату Європи з баскетболу, який відбудеться в 2025 році. Однак у нашої країни є серйозний конкурент.

Як повідомляє basket.com.ua, Україна подала заявку на проведення ЄвроБаскет-2025. Однак які саме міста можуть прийняти турнір – не зазначається.

Україна свого часу отримувала право на проведення чемпіонату Європи. Наша країна мала бути господарем ЄвроБаскет-2015. Це рішення було прийнято у грудні 2011 року. Одна після Революції Гідності, анексії Криму та війни на Донбасі у червні 2014 року ФІБА “після ретельного розгляду поточної політичної ситуації та з огляду безпеки в Україні” вирішила перенести турнір в інше місце. Натомість Україна мала пріоритетне право на проведення ЄвроБаскет-2017.

Матчі групового етапу тоді прийняли Рига (Латвія), Берлін (Німеччина), Лілль та Монпельє (Франція), Загреб (Хорватія). Матчі плей-офф відбулися в Ліллі.

Саме Латвія – чи не головний конкурент України у праві прийняти Євробаскет-2025. Тамтешня федерація баскетболу вже сповістила ФІБА про своє бажання прийняти турнір. Країна має успішний досвід прийняття баскетбольних турнірів. Раніше Латвія організовувала жіночі ЄвроБаскет-2009 та груповий етап чемпіонату Європи 2019 року. Також, як вже згадувалося, у 2015 році Латвія приймала груповий етап ЄвроБаскет серед чоловічих команд.

Система Orphus