Ви тут:
Суспільство 

Україна лідирує в Європі за кількістю довічно засуджених

В українських в’язницях відбувають покарання 1536 довічно засуджених – найбільше серед європейських країн.

Україна є лідером серед країн Європи за кількістю засуджених до довічного ув’язнення.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова у Telegram.

Вона розповіла, що під час зустрічі з главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер “обговорили гуманізацію національного законодавства щодо осіб, які відбувають довічне покарання, адже на сьогодні Україна лідирує серед країн Європи за кількістю довічних – 1536 осіб”.

Денисова зазначила, що серед них – громадянин С., роками чекає перегляду вироку Апеляційного суду АР Крим від 26 листопада 2004 року за нововиявленими обставинами.

“Його кримінальна справа перебуває у тимчасово окупованому Криму і через відсутність норми в міжнародних договорах про передачу справ РФ відмовляється надати їх Україні”, – повідомила вона.

За словами омудсмена, зараз законодавство України не передбачає дієвого механізму звільнення довічних від подальшого відбування покарання і позбавляє так званого права на надію – перегляду рішення суду через певний проміжок часу.

“Проінформувала пані Богнер, що вирішити це питання допоможе прийняття Верховною Радою України проектів законів №4048 та №4049 у другому читанні і в цілому. Тоді українське законодавство буде відповідати практикам ЄСПЛ щодо дострокового звільнення осіб, засуджених до довічного ув’язнення”, – зазначила Денисова.

Система Orphus