Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Зіньківській громаді перейменували вулиці Фрунзе і Куйбишева

У Зіньківській громаді перейменували вулиці Фрунзе і Куйбишева

У Зіньківській громаді Полтавського району усунено з топоніміки символіку комуністичного тоталітарного режиму. Села Левченки і Матяші очистили від незаконних назв «Фрунзе» та «Куйбишева» після звернення регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара на гарячу лінію Кабінету міністрів.

Про це повідомили в Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

«У селі Левченки перейменовано вулицю Фрунзе на «Пасічна», а у селі Матяші вулицю Куйбишева на «Лугова». Обидва села належать до Удовиченківського старостинського округу та підпорядковані Зіньківській міській раді», – сповістили в Полтавському офісі Північно-східного відділу УІНП.

Як повідомив міський голова Зінькова Сергій Максименко, рішення «Про перейменування об’єктів топоніміки» ухвалила 8-ма (позачергова) сесія Зіньківської міської ради. Сесії передували загальні збори мешканців сіл, на яких обговорили варіанти назв. Саме на думку селян і орієнтувалися депутати під час ухвалення нових назв.

«Відповідно до підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 1 Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено назви вулиць, у яких використані імена осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії. Валеріян Куйбишев — член Політбюро ЦК ВКП(б). Міхаїл Фрунзе — військовий комісар, уповноважений Реввійськради в Україні, теж член Політбюро ЦК КП(б)У. Отож, назви вулиць Фрунзе у селі Левченки та Куйбишева у селі Матяші підлягали обов’язковому перейменуванню», – наголосив Олег Пустовгар.

За його словами, перейменування топонімів, назви яких містять символіку комунорежиму, є обов’язком, а не правом органів місцевого самоврядування, і стаття 7 декомунізаційного закону не передбачає винятків щодо можливості не перейменування такого об’єкту топоніміки. Предметом громадського обговорення може бути виключно пропозиція нової назви, а не обговорення «доцільності» її перейменування. В УІНП нагадали: у 2016 році в межах декомунізаційних процесів найдовшу вулицю Полтави, яка називалася на честь командувача більшовицькими збройними силами України і одного із ключових воєначальників Червоної армії під час війни ленінської Росії проти Української Народної Республіки Міхаїла Фрунзе перейменували на Європейську.

Фото: poltava.to

Система Orphus