Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У ритмі народного фолку, джазу та року: у Полтаві відбувся “гуц and рольний” концерт НАОНІ

У ритмі народного фолку, джазу та року: у Полтаві відбувся “гуц and рольний” концерт НАОНІ

Учора у Полтаві відбувся концерт Національного академічного оркестру національних інструментів України. Глядачам презентували новий проєкт “Гуц and Roll”. НАОНІ зіграв інструментальні хіти сучасних українських композиторів та відомі народні пісні в авторському аранжуванні оркестру.

Музичний проект “Гуц and Roll” – це близько двох годин вибухових вражень, емоційного захоплення та насолода від унікального тембрального звучання НАОНІ. 

Ідея програми виникла ще під час першого локдауну, коли в умовах карантинних обмежень колектив оркестру потребував нового амбітного завдання. Таким завданням став пошук найкращих взірців сучасної української інструментальної музики та її оркестрове аранжування у фольковому, джазовому та рок стилях.

“Проєкт “Гуц and Roll” – це код української нації у звуках за 30 років Незалежності.  Музика здатна фіксувати час. Коли ви чуєте композицію, вона переносить вас у певний стан, образ чи спогади. Готуючи проєкт, ми зібрали близько 60 творів. Художня рада оркестру вивчала їх, ми дискутували. У результаті серед чисельної кількості композицій для проєкту обрали 18 пісень. Я вірю, що цей мистецький проєкт стане одним з ключових в інтеграції у єдиний європейський культурний простір”, – розповів продюсер та соліст проєкту “Гуц and Roll” Олесь Журавчак.

“У нас була ідея створити музичну програму, яка б запам’яталась надовго та несла в собі ознаки оригінальної української музичної ідентичності. Ми звернулись до кращих українських композиторів, аранжувальників і виконавців, у яких органічно поєднуються автентичність і сучасне мислення”, – зауважив головний диригент та художній керівник оркестру, Народний артист України Віктор Гуцал.

Оркестр здобув заслужене визнання в Україні й світі завдяки об’єднанню сучасних ритмів з мелодикою народних наспівів і жанровою музикою. НАОНІ унікальний по своєму звучанню та тембральному забарвленню, адже грає більше ніж на ста музичних народних інструментах. Це і бандури, електробандури, українські кобзи, електрокобзи, угорські та гуцульські цимбали, десятки унікальних ударних інструментів, бугай, бухало, бубни та інші.

 

“Я багато років займався просвітницькою діяльністю й зрозумів, що необхідно змінювати свідомість людей музикою. Це ж універсальна мова, яка доступна всім. Проєкт “Гуц and Roll” – це продукт музики амбітної, сильної, древньої, мужньої нації. Це – життєствердна музика, музика майбутнього, музика омріяної України”, – розповів голова правління благодійного фонду “Омріяна Країна” Олексій Толкачов.

Нову програму  “Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти” НАОНІ представляють наживо вперше.

Наприкінці 2020 року концерт “Гуц and Roll” записали в аудіо та відео версії й представляли онлайн. Трансляції охопили 21 область України, країни Європи, Близького Сходу, Північної Америки.

 

Система Orphus