Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятинській громаді розробляють План дій поводження з відходами

У Пирятинській громаді розробляють План дій поводження з відходами

У Пирятині розробляють План дій поводження з відходами на території Пирятинського підкластеру.

На черговому засіданні робочої групи з питання управління відходами на території Пирятинської, Гребінківської, Чорнухинської та Новооржицької громад за участю представників муніципалітетів і експертів німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ обговорили план дій поводження з відходами на території Пирятинського підкластеру та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, повідомили у Пирятинській міській раді.

Технічний радник проєкту GIZ в Полтавському регіоні Петро Перетятько зауважив, що Проєкт оголосив конкурс для німецьких консалтингових компаній, переможець якого буде займатися написанням місцевих планів поводження з відходами. Крім цього, зазначив, що GIZ готовий брати участь у співфінансуванні заходів з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Для цього громадам потрібно розробити модель, відповідно якої через деякий час ці сміттєзвалища не з’являться знову. Тобто населенню потрібно запропонувати альтернативу.

Зважаючи на щільність населення Пирятинської, Гребінківської, Чорнухинської та Новооржицької громад, експерт проєкту GIZ Сергій Коломієць запропонував два варіанти управління відходами. Перший, для чотирьох громад, – встановлення дворівневої сміттєсортувальної станції, де буде сортування на вторсировину та органіку і неорганіку. Другий – для Пирятинсько-Лубенського кластеру, тобто для семи громад.

Далі експерти Проєкту проведуть фінансові обрахунки обох варіантів та презентують їх на наступному засіданні робочої групи, на якому громади та оберуть найбільш прийнятну модель поводження з відходами.

Фото: Пирятинська міськрада

Система Orphus