Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У полтавському музеї авіації презентували виставку про вірменських воїнів

У полтавському музеї авіації презентували виставку про вірменських воїнів

“Долі різні — родина одна” об’єднала у собі інформацію та історичні світлини про воїнів вірменського походження, які тим чи іншим чином пов’язані з Полтавщиною.

“У нас сьогодні велика подія, тому що ми збирали всю інформацію, матеріали, а також відповідні дозволи від міської влади для відкриття виставки майже рік. Вона присвячена Дню незалежності Вірменії, який відзначається щороку 21 вересня. На виставці представлена інформація про воїнів, які воювали у Другій світовій війні, а також загиблих у зоні проведення ООС вірменського походження”, – розповів голова Спілки вірмен України в Полтавській області Геннадій Агаджанян.

На стендах з-поміж іншого представлені історичні світлини та данні про відомих військових вірменського походження, які воювали під час Другої світової війни – Івана Баграмяна, Нельсона Степаняна, Івана Ісакова та інших.

Читайте також: У Полтаві музей авіації і космонавтики подарував до 90-річчя вишу віртуальну екскурсію

“Ми з радістю відкриваємо цю експозицію на прохання вірменської діаспори та небайдужих людей, які цінують збереження історії. Вірменія та полтавська земля пов’язані вже дуже багато років, – розповів директор філії Національного військово-історичного музею України — Музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.

Після завершення заходу полтавці, представники вірменської діаспори та спортсмени, які завтра візьмуть участь у турнірі з кікбоксингу, поклали квіти до Стіни пам’яті полеглим за Україну, яку відкрили наприкінці минулого року.

“Я знаю вірменський народ як дружній народ. Після того, як побачив наскільки спільна у нас історія починаючи з років Другої світової війни, коли нашу землю боронили найкращі сини вірменського народу, розумію, що у нас не дружні, а братські нагороди”, – зазначив у своєму виступі заступник голови Полтавської обласної ради Олег Бєлоножко.

Захід, який пройшов на території Музею важкої бомбардувальної авіації, відбувся за підтримки вірменської діаспори та радника голови Полтавської обласної ради Руслана Рогова.

Система Orphus