Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували біографічний нарис краєзнавців Сергія Черних та Олександра Христенка

У Полтаві презентували біографічний нарис краєзнавців Сергія Черних та Олександра Христенка

У дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського презентували біографічний нарис “Лабіринти долі полтавського “предводителя дворянства” за участю авторів видання – краєзнавців Сергія Петровича Черних та Олександра Борисовича Христенка.

Про це повідомили у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

“Праця має на меті повернути із забуття ім’я Павла Петровича Ганька (1870 – після 1932), передового вченого-аграрія, редактора, відомого філателіста. До слова, П.П. Ганько був пов’язаний із діяльністю Природничо-історичного музею Полтавського губернського земства, приятелював з меценатом музею П. П. Бобровський. Проте за радянських часів він був незаконно репресований, і сучасники згадують його хіба що як спекулянта філателістичними матеріалами і прототипа образу Іполита Матвійовича Вороб’янінова, персонажа класичного роману Ільфа і Петрова “Дванадцять стільців”, – йдеться у повідомленні музею.

Нарис двомовний – щоб реабілітувати ім’я відомого полтавця у колі російськомовних краєзнавців та колекціонерів.

Над роботою автори працювали понад рік. Полтавський художник Олексій Соболевський відтворив портрет Павла Ганька за віднайденими фотографіями, які також показали під час презентації.

Фото: ПКМ
Система Orphus