Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві освятили одну з найдавніших кам’яних сакральних споруд міста

У Полтаві освятили одну з найдавніших кам’яних сакральних споруд міста

У Полтаві освятили одну з найдавніших кам’яних сакральних споруд міста – Свято-Миколаївськцу церкву.

Чин освячення звершив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, повідомили на сторінці Свято-Успенського собору у фейсбуці.

Участь у богослужінні взяв єпископ Шепетівський Адріан (Кулик). Преосвященним владикам співслужили: перший настоятель громади протоієрей Мирослав Хімейчук, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Олександр Дедюхін, клірик Київської єпархії протоієрей Дмитро Даниленко та духовенство Полтавської єпархії.

Після освячення відбулася Божественна Літургія, під час якої єпископ Адріан виголосив проповідь. По завершенні богослужіння архієпископ Федір виголосив промову-привітання, подякував настоятелеві та громаді за невтомну працю з відродження святині. Настоятель храму отець Олександр наголосив, що громада має ще багато потрудися для того, щоб зовнішній вигляд храму був свідченням віри християн для зовнішніх людей. Також наголосив, що перше освячення цієї церкви відбулося 1774 року.

Владика Федір подарував громаді ікону святителя Миколая, зазначивши, що унікальність церкви полягає ще й у тому, що в ній найбільша кількість ікон святителя Миколая в нашому місті. Також зазначив, що освячений престол храму викладено із цегли 18-го століття, яка залишилася від зруйнованого більшовиками храму.

Фото: фейсбук

Система Orphus