Ви тут:

У чому ПК поступається ноутбуку?

Коли постає питання придбання нової комп’ютерної техніки, користувачі обирають між стаціонарним комп’ютером та ноутбуком. Все частіше перевага надається останньому, особливо коли мова йде про навчання, роботу та домашній відпочинок. Розглянемо важливі причини посилення такої тенденції.

Мобільність та незалежність від точок живлення

Компактні розміри та мала вага дозволяють використовувати ноутбук де завгодно. Можна демонструвати презентації колегам та партнерам, дивитись фільм у дорозі, виконувати невідкладні завдання у будь-якій точці світу. Привабливі габарити мали б менше значення без наявності батареї, яка дарує незалежність від розетки на довгий час. Виробники постійно удосконалюють технологію та подовжують період автономної роботи сучасних девайсів. Якщо плануєте MacBook Air купити, то можете розраховувати на цілих 18 годин дії без підзарядки. Цей пристрій вирізняється легкістю та тонким корпусом, а при виборі діагоналі екрану у 13 дюймів можна бути впевненим у простоті транспортування.

Повна укомплектованість виробу

Після покупки ноутбук зразу готовий до роботи, немає потреби окремо обирати комплектуючі, з’ясовувати сумісність різних елементів, хвилюватися про зручність їх спільного використання. У девайсі вже вбудовані та налаштовані:

  • тачпад (миша);
  • клавіатура;
  • один або кілька мікрофонів;
  • камера;
  • динаміки.

З основною частиною програмного забезпечення також не виникне складнощів – значна частка ноутбуків віддається у продаж зі встановленою операційною системою. При першому включенні потрібно буде зробити кілька кліків, а далі можна одразу переходити до виконання запланованих справ. Крім того, гарантується легкість взаємодії з різноманітними гаджетами того ж виробника, відсутність нюансів з підключенням додаткових приладів.

Контраргументи на користь персонального комп’ютера

Часті переміщення ноутбуку підвищують ймовірність пошкоджень, викликають потребу бути більш обережним. Серед таких девайсів користувач вимушений обирати конкретний варіант збірки, обмежується свобода компонування елементів. У випадку з ПК можна тестувати багато комбінацій складових, замінювати певні частини. Усунення поломок значно спрощується: якщо порушується робота одного компоненту, інші залишаються повністю дієздатними.

Стаціонарні комп’ютери часто мають краще співвідношення вартості до потужності, ніж ноутбуки. Але з часом різниця співвідношень зменшується, нові переносні девайси уже кращі за настільні варіанти, старші на рік-два. Тому при необхідності швидко почати роботу без зайвих труднощів з налаштуванням, та за бажанням користуватись комп’ютером на будь-якій зручній локації однозначно варто надати перевагу ноутбуку.

Система Orphus