Ви тут:
Суспільство Україна 

У бібліотеку антарктичної станції “Академік Вернадський” відправлять книги українських авторів

У бібліотеку антарктичної станції “Академік Вернадський” відправлять книги українських авторів

Національний антарктичний науковий центр завершив акцію “Книги в Антарктиду”, що провели для поповнення бібліотеки антарктичної станції “Академік Вернадський”. Вона тривала близько двох місяців, за час сформували невелику, але інтелектуально містку добірку для оновлення бібліотеки.

Українські видавці та письменники надали понад 80 книжок: поезію і прозу, мемуаристику, науково-популярну літературу. Інформує Читомо.

Свої книжки з автографами для антарктичної бібліотеки надали письменники Сергій Жадан, Марія Матіос, Василь Шкляр, Андрій Курков, Софія Андрухович, Тарас Прохасько, Андрій Кокотюха, Катерина Бабкіна та інші.

Ветеранські книжки надали: Олексій Петров, Костянтин Чабала, Влад Якушев, Віталій Запека, Юрій Руденко, Євгенія Духопельникова, Олена Мокренчук, видавництво «Білка». У переліку цих видань як автобіографічні твори, так і документальні дослідження про початок війни.

Добірку книжок від видавництва «Абабагаламага» особисто підібрав директор Іван Малкович: «Триста поезій» Ліни Костенко, політичний детектив Юрія Щербака «Час смертохристів», «Пригоди бравого вояка Швейка», українські переклади творів Роальда Дала, «Українські повісті» Миколи Гоголя, «Володарка Понтиди» Юрія Косача та інші.

Видавництво «Наш Формат» надало добірку мемуарів Генрі Форда та нобелівського лавреата з фізики Річарда Фейнмана, книжки Ніла Макгрегора, Джордана Пітерсона, Ганса Рослінга тощо.

До Антарктиди також відправлять: видання «Україна. Їжа та історія» від проєкту Їжакультура; добірку книжок від видавництва «Смолоскип», зокрема, вибрані твори Василя Симоненка та Василя Стуса; добірку сучасної української фантастики від видавничої групи «KM-Букс».

«А ще ми виконали «спецзамовлення» полярників – учасників 26-ї Української антарктичної експедиції, які зараз працюють в Антарктиді: отримали книжку орнітологині Наталі Атамась «Пташині історії», історичний роман Антона Санченка «Круз і Лис». А також цілу плеяду науково-популярних книжок від видавництва «Віхола», −  повідомили організатори акції.

Система Orphus