Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У 2021 році заплановано оновити харчоблоки в 57 школах Полтавщини, – Дмитро Лунін

У 2021 році заплановано оновити харчоблоки в 57 школах Полтавщини, – Дмитро Лунін

У Полтавській області цього року заплановано оновити харчоблоки в 57 школах на 15 млн гривень.

Про це повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін під час регіонального форуму “Реформа шкільного харчування”, який 9 вересня проходить в Одесі за участі Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета та Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Керівники адміністрацій, освітяни, голови громад та управлінь якості освіти з п’яти областей обговорили якість харчування учнів. Перший заступник голови Полтавської ОДА розповів, як в області впроваджується нова система шкільного харчування. Зокрема, про нову місцеву програму.

1. У більшості шкіл (505) харчування організоване безпосередньо в закладах. Послугами кейтерінгу користуються 8 шкіл, аутсорсингу – 12.

2. Оновлюється технологічне обладнання для харчоблоків у межах обласної програми «Дітям Полтавщини – якісне харчування».

3. У 2021 році заплановано оновити харчоблоки в 57 школах на 15 млн гривень. Торік завдяки державній субвенції придбано обладнання для 62 їдалень.

4. Впроваджується система НАССР як основний критерій при проєктуванні приміщень харчоблоків та приготуванні їжі.

5. 48 громад області уклали меморандуми з Національною асоціацією громадського харчування, що передбачають аудит роботи харчоблоків і спільні дії щодо їх  переоснащення, складення технологічних карт.

6. Підвищення кваліфікації кухарів, участь у семінарах, навчаннях, обмін досвідом. Організовано проведення курсової перепідготовки на здобуття вищих розрядів кухаря на базі центру профтехосвіти.

7. Проведення демонстрацій нового шкільного меню. На практичних заняттях шеф-кухарі показують освітянам можливості сучасного технологічного процесу. За 45 хвилин, доки в школі триває урок, готують обід в асортименті, а також презентують «дорожню карту» переходу на нові стандарти приготування їжі, показують розробку технологічних карт тощо.

Фото з фейсбук-сторінки Дмитра Луніна

Система Orphus