Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Синдром екранної шиї: як смартфони шкодять здоров’ю

Синдром екранної шиї: як смартфони шкодять здоров’ю

Використання телефонів та планшетів не тільки розсіює увагу і знижує зір, але і погано впливає на поставу людини.

Про це повідомляє GSMinfo.

Зазвичай людина дивиться в екран телефону чи планшета на ходу або відкинувшись на спинку стільця. В цей час голова нахилена вперед, плечі зсутулені, руки притиснуті до боків тулуба, а спина згорблена. Фізіотерапевти називають таку позу “текстовою шиєю” або “техношиєю”.

Термін “техношия” запропонував у 2008 році доктор Дін Фішман після огляду 17-річної пацієнтки. Дівчина прийшла зі скаргами на болі в голові і шиї. Коли Фішман намагався пояснити матері пацієнтки, в чому саме полягає проблема, він озирнувся і вказав на її поставу: дівчинка-підліток сиділа на стільці, згорбившись над своїм телефоном.

Стандартна людська голова важить 4,5 кг в нейтральній позиції, коли вуха знаходяться вище плечей. На кожні 2,5 см нахилу голови вперед, тиск на хребет подвоюється. Отже, якщо дивитися в смартфон, розташований на колінах, то шия тримає вагу, яка відчувається як 9-13 кг.

Людина з “техношиєю” відчуває безліч різних симптомів: головний біль, болі в шиї, відчуття тиску в шиї або голові, запаморочення, проблеми з рівновагою, дзвін у вухах. Також синдром екранної шиї призводить до м’язових спазмів, міжхребцевої грижі, защемлення нервів, неврологічних порушень та порушення обміну речовин.

Експерти кажуть, що сутулість знижує об’єм легенів до 30%, нестача кисню в крові призводить до захворювань судин, а тиск, який чиниться на органи при перебуванні тіла в неправильній позі, провокує проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Для запобігання появи синдрому “техношиї” фахівці радять використовувати технічні пристрої правильно. Екрани телефонів і планшетів повинні розташовуватися на рівні очей, а сидіти слід в позі з правильною поставою: плечі розправлені, голова не повинна нахилятися вперед, ступні на підлозі.

Фізіотерапевти також наголошують на важливості перерв під час використання мобільних пристроїв або комп’ютера. Рекомендується вставати кожні 20 хвилин, щоб розправити плечі і шию, або трохи порухатися для поліпшення кровообігу.

Фото ілюстративне.

Система Orphus